Eski dönemlerde bütün Karadeniz takımlarının hep Trabzonspor’un bize desteği olsun küme düşmeyelim gibi istekleri olurdu. Bunların bazıları belki de olabilirlik duygusallığıyla yapılırdı. Şimdi bakıyoruz Karabük takımı da bir çırpınış içinde ve en büyük adaylardan biri. Ben şahsen bu takımın on kere düşmesine sevinirim nedenine gelince Karabük şehri Karadeniz bölgesinde ama tam bir Trabzonspor düşmanlığı sarmış onları. Trabzon kümeye diye tempo tutmalarını asla unutamam. Diğer İstanbul takımlarına ses çıkmıyor fakat Trabzonspor’a karşı bir zıtlıkları var nedenini de bilmiyorum doğrusu. Onun için de küme düşmelerini canı gönülden istiyorum. Bir sözümde onları bırakıp kaçan Tolunay efendiye; Hani sen has Trabzonsporluydun? Madem öylesin niye Trabzonspor’a dava açtın? Paranı almak için. Sizin gibiler olsa olsa ancak lafta Trabzonsporlu olur bizim gibi gerçek Trabzonsporlu asla olamazsınız. Bunu da yaptıklarınızla göstermiş oldunuz. Karabük maçı taraftarımızı yine tribünlerden uzaklaştırdı adeta. Aslında ben şahsen az ve öz taraftardan yanayım. Çünkü Trabzonspor bu sezon bir yıldız futbolcu parası kadar ceza yedi.

Bu çok çirkin ve de futbolun yapısına uymayan bir durum.

Taraftarımız daha sakin olmalı ve kulübüne zarar vermemelidir.

Takımını seven gider aslanlar gibi takımını destekler diyoruz, fakat takıma bakıyorum kötü Karabük karşısında bile aciz durumlara düşüyor, pozisyon üretemiyor, futbol adına hiçbir şey yapamıyor.

Onun için de bu seyirci maçlara fazla ilgi göstermiyor.

Trabzonspor’daki 7 yabancıdan sadece 2’si sahada Cardozo ve Bosingwa. Diğerleri sakat ve cezalı onun içinde bu maçta yoklar. Tabi bu da ister istemez takım kurmakta hocayı zorluyor.

Ama sen Trabzonspor’sun diyoruz bunlar bahane olamaz. Fakat nerede o günler Trabzonspor adeta yerlerde sürünüyor.

Aytaç diye bir çocuk alındı ağır mı ağır kendini çevirecek hali yok.

Erkan Zengin gelmeden önce bize ceza kesmişti fakat bu başkan O’nu transfer ederek Trabzonspor’a büyük bir kötülük etmiş oldu. Sağda oynayan Fatih ve Sefa hiç yok yadelleri oynuyorlar. Ersun Yanal yoldan birini çevir ona Sefa’nın formasını giydir bunlardan daha faydalı olur. Takımda iki üç oyuncu var onların haricindekilere bu forma giydirilmez. Aldığı paranın hakkını veren Mehmet ve Bosingwa var bunların dışındakileri beğenmiyorum. Ersun hoca sana çok güvenmiştim fakat bu güveni boşa çıkarttın. Trabzonspor’u çok kötü yerlere getirdin sayende hiçbir kulvarda yarışamayacağız. Çünkü bu takımda ruh bile kalmamış. Trabzonspor kendi evinde Karabük takımına karşı mağlup oynuyor hiçbir oyuncuda hırs yok kazanma azmi yok. Bu durumda sizin maç kazanmanız söz konusu bile olamaz. Sadece bir kişide kazanma arzusu var o da Mehmet. Trabzonspor oynamadan maç kazandı diyebilir miyiz? Hayır maçı bir kişi kazandı hırsıyla, oyunuyla, azmiyle bu çocuk bir gurbet çocuğu. Mehmet Ekici. Evlat sana aldığın para helaldir seni yürekten kutluyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com