Ersun Yanal’ın gelişi ile takımda gözle görülür değişikliklerin yaşandığı bir gerçek.

Galatasaray maçında ilk 30 dakikadan sonra kazanma hırsı ve azmini sahaya yansıtan Trabzonspor, Metalist Kharkiv karşısında ise sadece son 10 dakikada bu azmi gösterdi.

Müsabakanın büyük bir bölümünde sanki Galatasaray zaferinin rehavetinin etkilerine şahit olduk. Ancak Metalist Kharkiv’in maçı kazanmak için özel bir çaba göstermemesi Trabzonspor’un en büyük yardımcısı oldu.

Rahat kazanılabilecek bir maçta Trabzonspor son 10 dakikadaki istekli ve arzulu futbolu ile galip gelmesini bildi ve geçtiğimiz sezonki gibi gruptan çıkmayı başardı.

Ancak Ersun Yanal’ın takım üzerinde pozitif bir hava estirdiği gerçeğini vurgulamak gerekir.

Futbolculara bir özgüven aşıladığı gözle görülüyor.

 

                                                               ***

 

Trabzonspor’da dün akşam iki futbolcu izledim. Aslında bu sezon bu iki futbolcuyu seyrediyorduk. Mehmet Ekici ve Bosingwa. Dün akşam Metalist Kharkiv karşısında da bu iki futbolcu vardı. Ne yaptığını bilen, özgüvenini performansı ile birleştirebilen, takımı ateşleyen ve sahadaki bütün oyunculara futbol dersi veren…

Bosingwa’nın Avrupa kariyerine diyecek sözümüz yok da Mehmet Ekici, futbol kariyerinin en parlak dönemini Trabzonspor’da yaşıyor. Özer ile birlikte Trabzonspor’un dinamosu olacaktır. Diğer futbolcuların Mehmet Ekici’den öğreneceği çok şey var sanırım.

Nazar değmez inşallah.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com