Birkaç gün ayrı kaldık. Sebebi malum! Mide enfeksiyonu!


İlaçların etkisinden gözlerimi açıp, şöyle bir makarayı geri sarayım dedim. Ben yokken cereyan eden olayları tek tek not ettim. Müsaadenizle sıralayayım!


Sınırımızda mantar gibi çoğalan Suriyelerin, ülkemize girişleri tüm hızıyla devam ediyor. At izinin it izine karıştığı memlekette, bu geçişler esnasında, güvenlik güçlerimiz birkaç İŞİD militanını kaynak yaparken yakalamış. Güvenlik çemberinden paçayı yırtanlar ise, ülkemizde cirit atmaya devam ediyor, iyi mi!


Kılıçdaroğlu, “Hükümet kurma işi, yüzde 60’lık bloka düşüyor” demiş. Davutoğlu, ‘Hadi oradan’, Bahçeli ise, ‘Boş laf bunlar kardeşim’ demiş. Mamafih muhterem; Başsız kalan ülkede, vatandaşın yeni bir hükümet görme hayali, yine suya düşmüş.


Bir kefere icadı olan ve 1918 tarihli Wilson planında yer alan 22 ülkeli yeni Orta Doğu haritası için,resmen düğmeye basılmış. Bu tehlikeyi her defasında dile getiren milliyetçi kesime kulak tıkayanlar, bugünlerde Suriye’nin kuzeyine yerleştirilen PYD’liler için, ‘Bu oyunları bozacağız’ yorumunda bulunmuş.


Psikolojinin dibe vurduğu toplumumuzda, vahşice öldürülen kadınlarımızdan biri olan Cansu Kaya’nın davası görülmeye başlamış. Kıtırkıtır kesilen bu kadınlarımıza yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, caydırıcı cezaları içeren bir yasayı yüksek sesle dillendirmektense, yine sükût eylemeyi tercih etmiş.


Memlekete Ramazan-ı Şerif gelmiş. Namaz kılmayan sağcı, oruç tutmayan solcuyubu yılda hunharca eleştirirken, gösterişli iftar sofralarındaki azalma, tek teselli kaynağımız olmuş.


Velhasıl kelam; 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel vefat etmiş. Ruhu şad olsun! ‘Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir’ derdi. Ben onun kadar siyaseti bilmem ama memleketin Dingo’nun ahırına dönüşmesi için, 3 gün kâfidir!


Zira içinde bulunduğumuz tablo, kabak gibi ortadadır.

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com