Güneydoğu’da birinci manzara…

Terörist Rozerin Çukur… Sur’da kahraman Mehmetçiklerimiz tarafından etkisiz hale getirildi. Ölüm haberini alan annesi HDP lideri Selahattin Demirtaş’a,koştu. Önce ona bağlılığını ifade etti, Sonra da, “Erdoğan duysun; iki çocuğum daha var. Onları da sana, Sur’a kurban ederim” dedi.

Güneydoğu’da ikinci manzara…

Adıyaman Çırakalık Ortaokulu öğrencileri… Çekmiş oldukları video ile memlekete mesaj verdiler. Bu gözü pek öğrenciler, videoda şunları söylüyor: “Kürdüm, doğruyum, onurluyum ve gururluyum, vatanıma ihanet etmem, edeni de affetmem. Biz bu ülkede doğduk, bu ülkede doyduk ve bu ülkede adam olacağız, Daha nice Aziz Sancar’lar çıkacak Güneydoğu’dan, onun gibi milliyetçi onun gibi vatansever olacağız. Bu düşünceler asimile olmanın değil, asil olmanın ürünüdür. Ey şehit aileleri evlatlarınız bizler için kanını akıttı, onları hiç unutmayacağız. Biz de güzel ülkemiz için terimizi akıtıp gururunuz olacağız. Hiçbir örgütün bizi savunmasına ihtiyacımız yok çünkü biz haksızlığa uğramıyoruz. Ey Müslüman Kürt halkı bir çocuk kadar cesaretin varsa, sen de tepkini ortaya koy ve vatanını koru. Biz söylemekten çekinmiyoruz ve gururla da söylüyoruz. Ne mutlu Türküm diyene.”

Şimdi her iki manzaraya bakınca, adamın aklına şak diye şu atasözü geliyor; Kadın vardır yiğit doğurur, oymağı devlet eder; Kadın vardır it doğurur memlekete dert eder. Ee artık uzun söze ne hacet muhterem.

O KANUN TEKLİFİNİ DESTEKLİYORUM
Takip edenler bilir; “Yol kazılıyor, 1 ton bomba döşeniyor, sonra da üstü asfaltlanıyor. Yahu bu nasıl bir zafiyettir kardeşim. Bu ülkeye acilen bir süre önce Fransa’da kabul edilen yasa gelmeli. Terörle ilişkisi bulunanlar derhal vatandaşlıktan çıkarılıp, sınır dışı edilmeli” diye yazmıştım.

Akabinde Rizeli olan İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ten tam yerinde bir hamle geldi. Külünk, teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılması ve mal varlıklarına el konularak, bu malların fonda toplanıp terörle mücadele kapsamında kullanılması için “Ceza Muhakemesi Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Vatandaşlığı Kanunu”nda değişiklik yapılmasına ilişkin bir kanun teklifi hazırladı.

Sokaktaki bir vatandaş olarak, milletvekillerine açık çağrıda bulunuyorum. Külünk’ün bu teklifini destekleyin. Çünkü bu kanunun, terörle mücadele konusundaki etkinliği, dünya örneklerinde hali hazırda mevcuttur.

BU CEHALETE ORTAK OLMAYIN!
Cübbeli, ahalisini uyarmış; “Ergenlik yaşındaki kız çocuklarını okutmayın...”

Buradan bir uyarıda ben yapayım.

Lütfen Cübbeli’ye aldanmayın. O, güçsüz, başı eğik ve çilekeş bir kadın nüfusu istiyor. Sakın ama sakın bu cehalete ortak olmayın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com