Trazoristanspor’un Başkanı Muhterem Lucusta, geçtiğimiz günlerde havadisçileri kahvaltıya davet etti. Kimileri davete icabeti sünnet bildiği için, kimileri de başkanın neler konuşacağının merakıyla Trabzoristanspor Tesisleri’nin yolunu tuttu.

Muhterem Bey, yaklaşık 20 dakika geç geldi ve salona girdikten sonra bir tek insanın elini sıkmadan, insanlara nezaketen de olsa ‘Kusura bakmayın geciktim’ demeden masaya oturdu. Başkan gelmeden önce, bekletilmeyi protesto için salonu terk etmek isteyen havadisçiler oldu ancak sonra bundan vazgeçtiler. Moralleri bozuldu ancak yeni seçildiği için kendisine tanınan opsiyon gereği hiç kimse Muhterem Lucusta’ya rahatsızlığını yansıtmadı.

“Kongre öncesinde basınla bir araya geldiğinde herkesle tek tek tokalaşan Muhterem Bey, başkan olunca kimseye el uzatma tenezzülünde bulunmadı” yorumları yapıldı.

Belki kasıtlı yapmıyor ancak Muhterem Lucusta’nın insana dokunuşta çok ciddi problem yaşadığını artık bütün şehir konuşuyor. Başkanın kibirli olduğu ve insanlara yukarıdan baktığı algısı, değişeceği yerde gün geçtikçe daha geniş kitlelere yayılıyor. Bu algıyı yıkmanın tek yolu, insanları ağırlarken de, uğurlarken de samimi olabilmektir. Lucusta, kendisine ve ekibine tanınan makul süre dolduğunda, kalemlerin sivri uçlarından rahatsız olmak istemiyorsa, şimdiden kalemtıraşla o uçları açmamalıdır. Hakikaten merak ediyor insan, iletişim çok mu zor yahu!

Havadisçilerle buluşulan bir başka kahvaltıdan devam edelim. Trazoristan’ın şehr-i emini Atom Karınca, Çalışan Havadisçiler Günü münasebetiyle kahvaltı düzenleyip, muharrir ve muhabirlerle buluştu. Kısa süre önce, yerel gazeteleri ciddiye alıp okumadığını açıklayarak, “Gazetelerin içi boş... Araştırmadan, doğru bilgiye ulaşmadan haber yapılıyor” sözleriyle yerden yere vuran kentin ilbayı Abdi Cemilöz’ün de buluşmaya katılması, havadisçilerin mutluluğunu katmerledi! Artık her satırını ezberlediğimiz klasik konuşmalar yapıldı. Havadisçilerin ne kadar zor şartlarda çalıştıklarından dem vuruldu, vazifelerinin kutsallığı anlatıldı, boyalandı, cilalandı, pohpohlama gırla gitti. Her zaman olduğu gibi, satır aralarında havadisçiliğin aslında nasıl yapılması gerektiği konusunda ince ayar da çekildi! Yapmacık olduğunu bilseler de, bir günlüğüne bile olsa hatırlandıkları için havadisçiler pek sevindirik oldu. Hem 5 yıldızlı otelde kahvaltı da yaptı fakirler, nasıl sevinmesinler ki! Günün bombasını ise, bu organizasyonu kendileri yapamadıkları için azıcık da olsa yanaklarında kızarma beklenen, ‘Benim Adım Proje’ filmiyle üne kavuşmuş Cerideciler Cemiyeti Başkanı’ Vurtut Közdemir patlattı. “Belediye 7 yıldır bu organizasyonu yapıyor. Ben 2 tanesine Cerideciler Cemiyeti’nin Başkan Vekili olarak, 3 tanesine de başkanı olarak katıldım” diyerek Atom Karınca’ya teşekkür etti.

O anda salondaki havadisçilerin tamamının, ellerini semaya açıp, “Allah Atom Karınca’yı başımızdan eksik etmesin” şeklinde dua etmeleri beklendi ancak bu olmadı. Duayı içinden yapanlar olduysa bilemeyiz elbette. Konuyu uzatmayalım; dün, öyle ya da böyle çalışan havadisçiler mutluydu! Çalışmayanlar/çalışamayanlar ise kimsenin umurunda değildi! Belki de Cerideciler Cemiyeti Başkanı Vurtut Közdemir’in umurundaydı ama umuru nerede onu bulamamıştı!

ASALETLİ BU GOLÜ YER Mİ?
Bu arada başşehirde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Sancaktar’ın bakanlığı döneminde sırf Trabzonlu oldukları için önemli makamlar kapmayı başaran ancak sonrasında eşekten düşmüşe dönen bazı türokratların, devranın sürmesi için Asaletli’yi kuşatmaya çalıştıklarını daha önce duyurmuştuk. Duyumlarımıza göre türokrat pazarlama organizatörlüğünü Sıddık Boylu yapıyor. Boylu’nun şu sıralar, Seyfi Çakalkürk ve Mihmat Şap’ı bakanlıkta önemli görevlere getirtebilmek için Asaletli’yi ikna etmeye çalıştığı, bundan da özellikle Trabzon’daki Beyaz Parti teşkilatlarının rahatsız olduğu iddiaları kulaktan kulağa dolaşıyor. Teşkilatlar, gece gündüz çalışarak kazanılan seçim sonunda, kendi önerecekleri isimlere görev verilmesini istiyor ve bu işlerin ahbap-çavuşakraba- arkadaş ilişkisiyle sürdürülmesine tepki gösteriyor. Etraf ve Yerleşim Bakanlığı’nda pek namlı (!) olan bu isimlerin, bir zamanlar dizinin dibinden ayrılmadıkları Sancaktar’a sonradan nasıl sırt çevirdikleri, seçim öncesinde Asaletli hakkında atıp tutanlara özellikle Mihmat Şap’ın dilini yutup sessiz kaldığı gibi faktörler dikkate alınırsa, Boylu’nun planı bu defa tutmayabilir. Siyasi tecrübesi tartışılmaz olan Asaletli’nin bu golü yiyip yemeyeceğini kısa süre içinde hep birlikte göreceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com