Trabzonspor'da Muharrem Usta'nın gitmesi için hak etmediği ithamlarda bulunanlar, ekibine operasyon çekip el ovuşturanlar nihayet muratlarına erdi.

Farkında mısınız bilmem ama Usta'nın son gününe kadar birlik-beraberlik kelimelerini adeta unutanlar, kurtarıcı misyonu yüklemek istedikleri Ağaoğlu yönetimine destek için camiaya çağrı üstüne çağrı yapıyorlar.

Elbette Trabzonspor camiası bir ve bütün olmalıdır ama her şartta böyle düşünülmelidir. Adamına göre birlik ve beraberlik olmaz, hiçbir kişi ve kuruma da fayda sağlamaz. Ahmet Ağaoğlu devir teslim törenine katılmadı, ilk yönetim kurulu toplantısını da Ankara'da yapacak.

Bunu Muharrem Usta ya da bir başkası yapsaydı "Trabzonspor Trabzon'dan yönetilmelidir" diye yaygara koparacak olan güruhtan çıt çıkmıyor nedense. Anlaşılan o ki; Trabzon'daki alt kadrosu sadece kulübü değil Ağaoğlu'nu da yönetecek ve Usta'ya kan kusturulmasındaki asıl amaç da buydu.

Önemli bir detaya dikkat çekelim. İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, her ortamda “2010-2011 şampiyonluk kupası Cumhurbaşkanı RTE'dedir” diyor ve bunu kongre salonunda da söyledi. Hatta sözlerine Bakan Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak tepki gösterdi. İlginçtir ki; Ahmet Ağaoğlu'nun kulüpteki ilk ziyaretçilerinden biri Hatayoğlu oldu ve adeta törenle karşılandı!

Ahmet Ağaoğlu ve Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun, Ak Parti ve RTE muhalifi Hatayoğlu ile verdikleri samimi pozların, bakanlar Berat Albayrak ve Süleyman Soylu'yu rahatsız edeceği kesin. Siyasetten destek almadan ekonomik sorunları çözmesi mümkün olmayan yeni yönetim, bakanlardan randevu alırken bu sitemle mutlaka karşılaşacaktır.

Trabzonspor camiasının büyüklüğü tartışma götürmez. Fakat artık sağır sultanın duyduğu, kör olanın bile gördüğü bir gerçek var ki; .'Küçük olsun benim olsun' mantığını savunan bir cenah, senelerdir Trabzonspor'u elde tutma/kaybetmeme/maddi-manevi çıkar ve statü amacıyla kullanma derdinde... Bunların içinde siyaset, bürokrasi, iş dünyası, medya hasılı her kesimden insan mevcut.

Hal böyle iken ve yılların birikimiyle kulüp ekonomik olarak zor bir dönemden geçerken Ahmet Ağaoğlu bir şekilde ikna edilerek Trabzonspor'un başına getirildi. İnanıyorum ki; kendisi de Trabzonspor camiasındaki gerçeği biliyor ve buna göre refleks geliştiriyordur.

Fakat ben yine de Sayın Ağaoğlu'na naçizane birkaç uyarı da bulunayım. Trabzonspor camiası, büyük olduğu kadar acımasızdır. Alkışlayarak getirdiklerini ağlatarak gönderir. Kıymeti bilinmeyen nice başkanlarımız var. İbra edilmeyen Nuri Albayrak ve haksız bir lince maruz kalan

Muharrem Usta son örneklerdir. Şayet Ağaoğlu, Aralık kongresine kadar iyi işler (ekonomik anlamda) yaparsa belki kendisine 3 yıllık bir şans daha verilecektir. Aksi halde, bugün Ağaoğlu'nu başkanlığa ikna edenler, yeni bir patron bularak "Sen para bul biz yönetelim" anlayışıyla kendisini de bordo-mavi tarihe havale edeceklerdir.

Son söz: "Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" atasözünün geçerli olmadığı tek kent Trabzon’dur. Trabzonspor, eskilerin tahakkümüne mahkum olmadan, yenilikçi, çağı doğru okuyan ve bütünü kucaklayabilen bir anlayışla yarınlara güçlü adımlar atabilir. Umarım Sayın Ağaoğlu ve ekibi bunu başarır. Trabzonspor sevdamızdır, iyi olması, başarılı olması en büyük temennimizdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com