İlk yazımda sizlere nasıl hitap edeceğimi çok düşündüm. “Selam” desem olmayacaktı, “Sevgili Okurlarım…” ise soğuk kalacaktı. Karadeniz’in hırçın dalgalarını yemiş, mavi ile yeşilin tadını iyi bilen, asi olduğu kadar da yufka yürekli olan bu insanlara; en güzel “Kuzeyin Uşakları” diye hitap edilebilirdi... Hemen belirteyim, burada “Uşak” ibaresi cinsiyet belirtmemektedir. Bizim oranın bayanları da nam-ı diğer paçileri de “Kuzeyin Uşakları”dır...

Burası, benim artık yeni evim... Bu sayfa ise sizleri ağırlayacağım odam... Bu odada güleceğiz, üzüleceğiz... Bazen bana sinirleneceksiniz, hatta küfredeceksiniz. Beyazları yazacağız burada, siyahları da unutmadan... Griye hiç bulaşmayacağım, kafanızda soru işareti bırakmayacağım.

Trabzonspor’u konuşacağız bu odada... İnandıklarımı ve doğru bildiklerimi sizlerle paylaşacağım. Burada yazacağım her satır, Trabzonspor’un menfaatleri doğrultusunda olacak. Peşin peşin söyleyeyim! “Trabzonspor’un menfaatleri” demek, yanlışları halı altına atmak demek değildir. Bilakis, “Trabzonspor’un menfaatleri” yanlışları bağıra bağıra açıklamaktır; doğruları da kocaman alkışlarken...

Sadece Trabzonspor’u konuşmayacağız... Karadeniz’i konuşacağız, yeri geldi mi de Türkiye’yi... “Bunları sen mi kurtaracaksın!” diyenleri duyar gibiyim! Estağfurullah ne haddimize... Bizimkisi kaplumbağa misali... Yolumuz belli olsun kafi!

Neyse Kuzeyin Uşakları... Uzun bir süre, burada birlikte olacağız. Şimdiden başınızı şişirmek istemiyorum. Yazımı, Laotse’nin şu sözleriyle sonlandırmak istiyorum: “En uzun yoIcuIukIara biIe; ufak bir adımIa başIanır...”

Bu da bizim ilk adımımız olsun...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com