Trabzonspor için yeni bir periyot başlıyor. Bunların ilk ayağında Mersin’i ağırladı. Sezon başından beri her iki takıma bakıyoruz hoca değişiminde rekor ellerinde 5+3=8 hoca. Dile kolay bugüne kadar bu takımlar belki de rekor kırmışladır.

Mersin takımı maddi açıdan büyük zorluklar yaşıyor. Bu sıkıntılardan dolayı olsa gerek kafalarını bir türlü maçlara veremiyorlardı. Trabzonspor da kongreden sonra bayağı bir zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bunların en önemlisi de maddi açıdandı diyebiliriz. Şöyle kısa bir özetleme yaparsak ligimizin en çok teknik direktör değiştiren iki ekibi karşı karşıya geldi. Cezalılar ve sakatlıklar nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Trabzonspor bu maçta biraz olsun rahatlamıştı. Erkan’ın, Cavanda’nın cezaları bitti, Aytaç ve Okay ise sakatlıktan çıktı. Bu durum tabii ki Trabzonspor için çok önemli. Fakat bunlar da fayda etmiyor. Oyuncularımız öz benliklerini sahaya yansıtmıyorlar. Öylesine oynuyorlar, ne hırsları kalmış ne de ruhları. Adeta bir uyuşukluk ordusu gibiler. Ne oynadıklarını bile bilmiyorlar.

Aslında ben bile Trabzonspor’u taktiksel açıdan çözemedim. Bir futbol takımının akılcı bir organize atağı olmaz mı? Kanatlardan doğru dürüst bir orta bile yapılmıyor. Nasıl bir oyun anlayışı anlamak bile mümkün değil. Küme düşecek Mersin takımı bile bizden daha akıllı ataklar yapıyor. Orta sahamız zaten tamamen geberiklerden kurulu. Sefa ve Marin, Aytaç ve Okay size bu forma hiç mi hiç yakışmıyor. Bir takım bu kadar fazla pas hatası yapmamalı. Hele de hücuma çıkarken çok top kaybediyoruz. Santraforumuz yalnız kalıyor hücumda hiç çoğalamıyoruz. Nasıl çoğalalım ki? Okay ile Aytaç çok yavaş. Ama Hami yine onları orada oynatmaya devam ediyor. Onun için de hücum gücümüz sıfıra iniyor.
 

Attığımız gollerin çoğu duran toplardan geliyor. Bu maçta bile tesadüfen bir gol attık fakat sevinmemiz adeta şampiyon olmuş bir takım edasındaydı. Normalde iyi futbolu Mersin oynadı bizimkiler seyretti. Rezalet bir futbol oynadık fakat üç puanı aldık buna da şükretmeliyiz. Trabzonspor’un forması he zaman puandır. Bu maç bunu gösterdi bize. Benim anladığım kadarıyla bizim oyuncular Hami’yi tınlamıyor bu da oynadıkları futboldan anlaşılıyor. Beşiktaş maçında Allah yardımcımız olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com