Maç öncesi Eskişehirspor’un karşılaşmanın favorisi olduğunu, kazanmaları şöyle dursun, farklı bile kazanabileceklerini düşünüyordum. Bu düşüncemin oluşma sebebi ise; Trabzonspor takımının son dönem hiç bir karşılaşmaya “karşılaşmanın favorisi” sıfatıyla çıkacak takatini göremediğim içindi... Maç başladığında ise görüşüm “beraberlik kokuyor” şeklinde değişmeye başlamıştı. Lakin hakem arkadaşların bu hafta da maçın önüne geçebileceğini düşünememiştim.

Tarihte “Trabzonspor penaltısı” diye bilinen uygulama ile Trabzonspor bir kez daha tartışmanın odağına konulmuş oldu. Tereyağı, hamsisi, fındığı, mısır ekmeği derken şimdilerde “Trabzonspor penaltısı” diye bir şey meşhur edildi! Ona olunca, kol alabildiğine açık dahi olsa verilmeyen, konu o olunca ise vücuda yapışık dahi olsa verilen bir penaltı türü bu... Ondan verdiler bir tane daha, lehine olsa asla verilmeyecek cinsten! Bu hafta özeldi ya, acaba alt sebep geçen haftaki olaylar, dünkü kulüp açıklaması ve bugünkü maç öncesi tepki miydi diye insan düşünmeden edemiyor!

Gelelim maça... Kadro dışılar, sakatlar derken gençlere yer açılması, bir mücadeleyi de beraberinde getirmiş gibiydi... Gençler, tecrübesiz olsalar dahi, temel futbol eğitimleri gereği “bildiklerini” çok samimi bir şekilde sahaya yansıtıyorlar genelde... Sonra da takımın durumuna göre ya devam ya da ipe un sermeye başlarlar. Neyse... Birbirinin benzeri birçok maç yazısı yazmak zorunda bırakıyor bizi Trabzonspor. Oyuncular kopmuş, bağımsızlıklarını ilan etmiş, küçük hakimiyet alanları kurmuş gibiler saha içerisinde. Şu an herkes takımın tamamı gönderilse “niye bu gönderildi?” diye sormaz... O derece...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com