7 Haziran’dan bu yana ülkede yaşananlar, 1 Kasım seçimlerine hazırlanan siyasi partiler açısından büyük önem arz ediyor.

Her ne kadar iktidar partisinin mensupları kabul etmese de, geride bıraktığımız 3 aylık süreç, muhalefet partilerinin elini güçlendiren gelişmelerle dolu.

Mesela terör olayları…

Başından beri çözüm sürecine karşı çıkan MHP’lilerin, ‘Terörle müzakere olmaz, mücadele olur’ çığlıkları o gün kulak ardı edilse de, bugün, günde en az 5-10 sortiyle hainlere bomba yağdıran F-16’ların sesi kadar gür hissediliyor.

Dün MHP Trabzon Milletvekili adayları basınla buluştu.

Lafı dolandırmayacağım ve dikine konuşacağım’ diye söze başlayan Koray Aydın, terör olayları konusunda açıklama yaparken öylesine hiddetlendi ki; parti binasının küçücük odasından taşan sesini, sokaktaki vatandaşlar da dinleme imkânı buldu.

Analar ağlamasın’ sloganıyla başlatılan çözüm sürecini hatırlatan Koray Aydın, “Anaların gözyaşları oluk oluk akacak demedik mi? Bunu Trabzon’un her sokağında, kahvesinde, gittiğimiz her evde söylemedik mi?” diye sordu.

Konuşmasının en önemli başlıklarından birisi hukuka vurgu yapmasıydı.

Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra Türkiye’de hukukun tarumar edildiğini vurgulayan Aydın, hukukun olmadığı bir ülkede hiçbir alanda başarılı olunamayacağını belirtti. Ayrıca siyasetin üzerinde saray vesayeti olduğunu savundu.

Koray Aydın bir anlamda, 1 Kasım’a kadar sahada halka neler anlatacaklarının küçük bir özetini sundu.

Diğer adaylara gelince; ikinci sıradaki Yavuz Aydın’ın, 7 Haziran seçimi için yaptığı saha çalışmalarıyla çok önemli bir deneyim kazandığını, gerek hitabet yeteneğini, gerekse vücut dilini kullanma becerisini güçlendirdiğini gözlemledik.

Koalisyon kurulsa 4 yıl daha bekleyecektik. O nedenle bu bir fırsat seçimidir. Cumhurbaşkanımız bize bu fırsatı verdi. Kendisini kırmayacağız ve 6 vekilin tamamını alacağız” dedi.

Üçüncü sıradaki Hüseyin Örs ise, kendi sloganını açıkladı: “Vur mührü 3 hilale 3 olsun.

Özetleyecek olursak, dün MHP’de 1 Kasım seçimine 7 Haziran’dan daha istekli bir kadro gördük.

Kolaylıklar diliyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com