İktidar partisinden sonra muhalefet partileri de sahaya indi ve aday adayları seçim çalışmalarına başladı. Böylece siyaset sahnesi zenginleşti, renklendi. Zira günlerdir sadece AK Parti aday adaylarının birbirinin kopyası açıklamalarını dinliyorduk.

Bundan böyle CHP ve MHP adaylarını da tanıma ve fikirlerini öğrenme fırsatı bulacağız. Dün, Taşkın Yurtsever ağabeyle birlikte MHP Trabzon Milletvekili aday adayı Hüseyin Kıran uğradı.
Kıran’la uzun yıllara dayanan bir tanışıklığımız var. Ülkücü camianın içinde büyümüş, davasına gönül vermiş bir isim. Uzun bir sohbet yaptık. Çeşitli sektörlerde ticaret yapan Kıran, şimdi inşaat ve turizm alanında faaliyetlerini sürdürüyor.

Dedi ki; “Siyasetten makam mevki beklemiyorum. İktidar partisine koşarak giden bazıları gibi ikbal ve ya kazanç peşinde de değilim. Ülkücüyüm, bu davanın neferiyim. Ülke uçuruma sürükleniyor. Bölünmenin eşiğindeyiz. Ekonomimiz iflas noktasına geldi. Doların ateşi vatandaşı yakıyor, daha da yakacak. İşsizlik had safhada… Bunları milletimize anlatıp, bu iktidara oy vermenin vebali olduğunu, er ya da geç çok ağır bedeller ödeyeceğimizi hatırlatmamız gerekiyor. Onun için aday adayı oldum.”

Kıran, siyaset arenasında kendisini çok iyi yetiştirdi. Gerek ülkenin, gerekse bölgenin sorunlarına hâkim, kentin önceliklerini biliyor. Süslü cümleler kurmuyor, içinden geldiği gibi ve dobra konuşuyor.

“Milleti boş vaatler ve pembe tablolarla kandıramayız. Milleti uyanışa davet ediyoruz. Bugün verdikleri bir oyun, ülkenin yarınlara giden yoluna döşenen bir mayına dönüştüğünün, memleketin iç ve dış mihraklar tarafından teh likeli bir sürece götürüldüğünün artık görülmesi gerekiyor. İktidar partisinin mensupları, rant, kazanç, ikbal uğruna yalan söylüyor. Halkı kandırıyor. MHP’nin 20’den fazla aday adayının bir beklentisi olabilir mi? Tek derdimiz ülkemiz, milletimiz, geleceğimiz. Gerçekleri anlatıyoruz, anlatacağız. Bu soylu milletin uyanışına tanıklık edeceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” dedi.

MHP’de aday listesi nasıl şekillenecek bilemiyoruz. Fakat önemli bir teşkilat desteği olan Hüseyin Kıran’ın 6 vekil adayı arasında yer bulacağına kesin gözüyle bakıyoruz. Kıran, enerjisiyle, dinamizmiyle, inancıyla vekilliğe hazır…

Allah utandırmasın, hakkında hayırlısı olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com