Sabır taşını çatlatma noktasını çoktan aşan bir durumla karşı-karşıyayız. Birbirini karalama yarışı yapan siyasetçilerin bu durumundan yararlanan hep HDP oldu/oluyor.

Ama bardağı taşıran noktayı çoktan aşan, sabır taşını çatlatan bir manzara yaratan HDP’nin Türk siyaset sahnesinde ne işi olduğu niçin sorgulanmıyor?

Anlaşılır gibi değil.

HDP’nin başkanları, -hesapta milletin vekilleri- öyle bir siyaset anlayışı ile davranıyorlar ki, sanki bu parti başka bir ülkedeymiş gibi akıllarınca siyaset yapıyorlar.

Hoş, başka ülkede bile olsalar, bu denli sorumsuz söylemlerde bulunamazlar ya...

Adamın ağzına ot tıkarlar vallahi...

Neymiş demokrasi...

Demokrasinin bölücülük, mevcut demokratik düzeni yıkıcılık olduğu hangi ülkede görülmüş?

HDP’nin eş başkanları nerede Türkiye aleyhine çalışan, PKK’yı destekleyen ülke varsa buraları sık sık ziyaretle oralardan akıl toplayıp Türkiye’ye gelip siyaset yapıyorlar.

Bilmiyor sanmayınız, onlar da biliyor sokma aklın yedi adım gittiğini...

Dış kaynak destekli terörist söylemleriyle siyaset sahnesinde gözüken bu bölücüleri kamu vicdanı çoktan mahkum etmiş bulunuyor.

Ama gel gör ki, “Milletvekili” unvanı kazanmış, TBMM’de millet adına yasama görevi yapan HDP Eş Başkanı büyük bir boşluk bulmuş...

Bulmuş ola bir akıl ki, ötede beride ötüp duruyor.

Neymiş, Adalet’in “ifade ver” çağrısına “gitmiyorum, gelin zorla götürün” diyecek denli zorbalaşıyor.

Küstahlaşıyor.

Şimdi bu adama haddini elbette Türk adaleti bildirecek...

Bunu beklemek ve istemek T.C yurttaşı herkesin hakkıdır bizce.

Ne demek, T.C adaletinin çağrısı önünde küstahlaşmak, haydıyor vari kafa tutmak, milletin önünde aleni olarak devleti küçük düşürmeye kalkmak?

Burası Patagonya mı?

Selahattin Demirtaş, bir siyasal parti başkanı olmaktan öteye varan, sıradanlaşmanın çok altında bir seviyeden yaptığı söylem ve davranışların hesabını Türk adaleti önünde mutlaka vermelidir.

Bu da bu milletin bir beklentisidir.

Bu açıdan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuya ilişkin gazetelere ve TV kanallarına yansıyan söyleminin arkasındayız.

Bu kutsal topraklar kimsenin babasının çiftliği değildir.

Kaldı ki, TBMM çatısı altında milletin vekili sıfatıyla, hem de milletin verdiği maaşı alarak millete aleni kafa tutmak, haydutluk gösterisi yapmak kimsenin haddine değildir.

İçişleri Bakan Sayın Soylu, PKK’ya destek veren belediyeleri hizaya getirme hamlesini yapmış bulunuyor. Teşekkür ederiz.

Olayın ikinci hamlesinin HDP’li Selahattin Demirtaş’a yapılarak küstahlığının hesabı sorulmalı...

Millet bunu bekliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com