Hava sahamızı ihlal eden Rus tayyaresinin düşürülmesinin ardından, bir süre önce vefat eden Devlet Eski Bakanı Kamran İnan’ın ne denli haklı olduğuna bir kez daha şahit olduk.

Rahmetli, “Haini en çok olan ülke Türkiye’dir” demişti. Söylem ve gözlemde tam isabet, işte budur.

Son 3 gün içerisinde, adamlığı günü geçmiş evraklarla kabul görenler, sırf Recep Tayyip Erdoğan fobisi yüzünden bir anda Moskof uşağı olup çıktı. Yetmedi, Putin’e akıl da verdiler.

Trabzon’u vur, Erzurum’u bombala, Kars ve Ardahan’ı işgal et, Doğalgaz’ı kes, Ülkenin orta yerine Suriye’den bir S-400 füzesi yolla…

Hava sahamızı hallaç pamuğuna çeviren Rus tayyaresine, ‘Burası Dingo’nun ahırı mı?” demesi gerekenler, oturup Putin’in derdiyle dertleniyorlar. Türkiye’yi hala ‘Basiretsiz ülke’ kategorisinde görenler, ‘Vurduk da elimize ne geçti?’ yorumları yapıyorlar.

Pes diyor ve soruyorum; O tayyareyi sınırımızı ihlal ettiği için vurmadık mı? “Vurmaya ne gerek vardı” derseniz, o zaman da ‘Hani Angajman kurallarımız” demeyecektiniz mi? Ne yani! Tepemizde uçuşan ecnebi tayyaresine Fransız mı kalsaydık? Sınır güvenliğimizi ve itibarımızı askıya mı alsaydık? Sahi, bu coğrafya yolgeçen hanı mı?

Geçin bu işleri! ‘Elalemin savaşı için, elalemin uçağını vurduk’ gazelini, siz yediği kaba kusanlara anlatın. Türkiye artık kabuğuna çekilmiş, azarlanan ve sürekli hizaya çekilen bir ülke değildir.

Siyasetçi olmuşsunuz, Gazeteci olmuşsunuz, Profesör olmuşsunuz, Neye yarar! Balta hala sapsız muhterem. Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com