Çözüm Süreci bize defalarca gösterdi ki dağdan inip ana yüreği dağlayanlar, bu yöntemle rehabilite edilemiyor. Nitekim bunu yaşanan olaylarda apaçık görüyoruz.


Hatırlayın! Geçtiğimiz günlerde Hakkâri’de hepimizin içi parçalanmıştı.


Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle, Jandarma Er Yunus Yılmaz, Ve Jandarma Er Ramazan Köse, Sokak ortasında silahsız bir şekilde sırtlarından kalleşçe vurularak şehit edilmişti. Millet olarak bırakın haberi okumayı, fotoğraflara bile bakamadık.

 

Her zaman söylerim! Bu ülkede Kürt sorunu yoktur, sadece sorunlu bazı Kürtler vardır.

Her defasında şımartılan ve el üstünde tutulan bu sorunlu Kürtlerin başımıza ördüğü çoraplar ne ilk ne de son olacak. Çünkü etnik unsur safsatasıyla şımartılmışlar bir kere…


Ne kadar eğitim verirsen ver kardeşim! Hikâye… Sivilde hiçbir halta yaramayacağını anlayan ve bunun sonucunda dağa çıkarak kan kovasının acımasız birer pipeti olmayı tercih eden bu insanları topluma kazandırmak, deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Hadi zoru başarayım desen, bu kez de

sırtından vurulan olursun. Çünkü bilinçaltı hainliğe odaklanmış bir kere.


Şimdi ister ‘Sana kurşun atana, sen gül at yavrum’ atasözünü takkeli bir dede jargonuyla yüzüme vurun, ister suskunluğunuzun dibine çömelerek, faşist deyin.


Açıkçası umurumda değil! Umurumda olan tek şey, evladını sokak ortasında şehit eden it sürülerine karşı çaresiz bırakılan, ana babaların ne hissettiğidir… Çünkü onların acılarını ne diplomatik martavallıklar, ne romantik karından okunan yumuşak şiirler, ne de acıklı manşetler paklar!


Şimdi o acılı ana babaların adına haykırıyorum!

Ey! Alçaklığın elinde büyümüş gaddarlık tanrıları…

Ey! Silahsız bir askere kurşun sıkacak kadar acizleşmiş, it sürüleri… Sizin kalp diye taşıdığınız o soğuk et parçasının yüzüne kalbimle tükürüyorum.

Bilin ki, sizin gözyaşı diye döktüğünüz kurşunun sıcağı, annelerin ciğerlerinde buzdur.


Siz bu ülkenin çiçeklerine namlularınız ile ömür biçerken, bu topraklar da sizi gömmek için her daim tetikte bekleyecek.


Hiç merak etmeyin muhterem!

Allah’ın gazabı büyük adamdır.

Kandile, Kobani’ye tankla tüfekle teşrif etmez.

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com