Ahali Suriye’de terör örgütlerinin nasıl birden bire hortladığını merak ediyor.

Ee doğal olarak da kimse işin içinden çıkamıyor.

***

Ben demiyorum.

Fransız Gazeteci Xavier Panon “Diplomasinin Koridorlarında” isimli kitabında yazmış.

Panon’a konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, 2012’de marjinal gruplara silah sevkiyatı yaptıklarını belirterek, “Silahların doğru ellere geçeceğinden emin olduğumuz zaman sevkiyatı başlattık. Öldürücü silahları ise doğrudan kendimiz ulaştırdık” demiş.

***

Hollande’a göre Suriye’ye sevk edilen silahlar arasında top, makinalı tüfek, roketsavar ve tanksavarlar vardı. Oysaki AB, Ocak 2011’den Mayıs 2013’e kadar Suriyeli tüm gruplar için silah ambargosu kararı almış, o dönemde Hollande ise muhaliflere yalnızca ambargo kaldırıldıktan sonra silah gönderdiklerini ve bu silahların kurşungeçirmez yelek ve gece görüş gözlüğü gibi öldürücü olmayanlardan ibaret olduğunu savunmuştu.

***

Kendi ağzıyla tufaya düşen Hollande bununla yetinmeyip, Suriyeli Kürtleri temsilen terör örgütü PYD/PKK heyetini Elysee Sarayı’nda ağırlamıştı.

Bir terör örgütünü yok etmek için, başka bir terör örgütünden yardım isteyen Hollande, “İŞİD’e nefes aldırmayın, topunuz tüfeğiniz bizden” mesajı vermişti.

***

Bitmedi!

***

Paris’te PKK’lı terörist Sakine Cansız öldürüldü.

Hollande’ye şak diye mikrofon uzattılar.

“Cansız’ı tanırız, Bizimle sık sık görüşmeye gelir giderdi” dedi.

***

Türkiye’nin kellesine 4 milyon lira ödül koyup, kırmızı bültenle aradığı PKK’lı Zübeyir Aydar, Fransa Meclisi’nde ağırlandı.

Avrupa Parlamentosu milletvekillerince karşılanan Aydar’a, PYD Eş Başkanı Salih Müslim ve HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da eşlik etti.

***

Aydar kürsüde terörizmin dibine vurdu, Fransızlar ise şakır şakır şakır alkışladı.

***

Velhasıl kelam muhterem,

Benin, Burkina Faso, Gine, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Senegal, Togo, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Ekvator Ginesi, ve Gabon ülkelerinden, “Koloni Vergisi” adı altında, her yıl yaklaşık 500 milyar dolar haraç toplayan, elde ettiği gelirle de ülke ekonomisinin %85’ini karşılayıp, sömürdüğü ülkeleri % 15’e mahkum eden Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ‘Teröre karşı birlik olalım’ derken, önce dönüp bir aynaya bakmalı.

***

Orta Afrika’daçocukların parmaklarını kesip kolye yapan, Anti balaka ve boko haram terör örgütlerinin yanı sıra, Doğu Anadolu’da kundaktaki bebeğe kurşun sıkan PKK’lı çapulcular sizin cici çocuklarınız ise, biz bu birliktelikte yokuz arkadaş.

Çünkü atalarımız der ki,

Ne koyarsan aşına, o gelir kaşığına…

Artık uzun söze ne hacet.

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com