Derdim, yaklaşan Trabzonspor kongresi öncesi “köşe vuruşu” yapmak değildir. Her telden çalan lakin hiçbir zaman doğru sesi veremeyen, detone spor adamlarının da gazına gelmiyorum. Derdim sadece Trabzonspor’un psikolojik durumuna dikkat çekmektir.

Hatırlayın! UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu öncesiydi… Yer: Almanya kampı Çift kale maç sırasında futbolculardan Aytaç Kara, Alper Uludağ’a çift daldı. Sonrasında bir hengâme ki sorma! Her iki futbolcuyu, takım arkadaşları güçlükle ayırdı.

Osmanlıspor maçı sonrasıydı… Soyunma odası aniden karıştı. Erkan Zengin ile Mehmet Ekici arasında yaşanan tartışmada yumruklar konuştu. Yönetim ve teknik heyet bu krizi iyi yönetemeyince, olay ahalinin ağzında sakız oldu. İstanbul medyası her seferinde bu sakızı şişirip şişirip patlattı.

Yaşanan olayın ardından performansı hızla düşen Mehmet Ekici, bu sefer Cavanda’nın gazabına uğradı. Antrenmanda paslaşma yüzünden Ekici’nin üzerine yürüyen Cavanda’yı eski teknik direktör Şota, idmandan kovdu.

Derken Onur Kıvrak krizi patlak verdi. Sportif direktör Süleyman Hurma ile kapışan Kaptan Onur, Şota’nın Hurma’dan yana tavır sergilemesinin ardından, kadro dışı bırakıldı. Taraftardan da beklediği desteği göremeyen Onur, camiadan özür diledi. Sonrasında performansında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Morali bozuldu, taraftarlarla da takışmaya başladı.

Ve son olarak; Aykut Demir, Marko Marin’e patladı. Marko idmanı terk etti. Gider ayakta, “İşte sizin kulübünüz bu” dedi.

Mamafih muhterem; Futbolcular pimi çekilmiş bomba… Kimin nerede ne zaman patlayacağı belli değil… Takımda ne arkadaşlık kaldı, ne de disiplin…

Hal böyle olunca, Önümüzdeki kongrede yeni seçilecek yönetime büyük iş düşüyor. Önce takım içi disiplin sağlanmalı ve kaybolan arkadaşlık bağları yeniden kuvvetlendirilmelidir. Aksi halde aynı yöne top koşturanlar, farklı yöne top koşturanların maskarası olacaklar. Demedi demeyin.
Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com