Türkiye liglerinde maç seyretmek artık tüm taraftarlara zul geliyor herhalde. Bakın cumartesi günü Galatasaray-Fenerbahçe maçı oynanıyor, 50 bin kişilik statta 27 bin kişi maç izliyor. Bu gidiş Türk futbolu adına vahim bir durum.

Bunun nedenlerini en kısa zamanda araştırıp bakmak lazım. Bunu da tabiî olarak TFF yapmalı ama o kurumunda hiçbir yaptırımcılığı yok gibi bir şey bana göre bugüne kadar gelmiş en berbat futbol federasyonudur. Bu federasyon Trabzonspor’un Mersin maçında en büyük kozu olan taraftardı fakat tribünlere bakıyorum kimse yok. Aslında seyirciye de fazla kızmamak lazım onlar da takımlarından bir kıvılcım bir ateşlenme gibi iyi görüntü bekliyor ama bunu da bizim takım yapamıyor. Hal böyle olunca da taraftar kimi seyredeceğim diyor ve maçlara gitmiyor.

Trabzonspor’a bakıyorum Soner, Salih, Serdar gibi çok basit oyunculardan kurulu bir orta saha görüyorum. Bunlarla şampiyonluk değil de üst sıralarda yer bulabilirmiyizin hesabını yapmamız lazım. Solbekte İshak varken Mustafa Akbaş’ı oynatmak nasıl bir akıldır. Solbekimiz sakatlanıyor sağbekte hiçbir varlık gösteremeyen Zeki’yi solbeke koyuyorsun. Maç berabere iken rakipte 10 kişi kalmışken takımı en iyi şekilde hücuma çıkaran Waris’i oyundan alıyorsun. Halbuki o kadar değişecek oyuncu vardı ki sahada, Soner’i mi, Salih’i mi, Serdar’ı mı sayayım. Bunların üçü bile bir oyuncu kadar oynamadılar. Mersin takımı hep beraberlik hesabı yaparak oynadı. İleri hiç çıkmadı ve oyunu kendi sahasında kabullendi. Zaten ilkyarı kalemize bir kez gelebildi. Kötü oynayan Trabzonspor’un ilk yarıda bile net 3 gol pozisyonu vardı.

İkinci yarının başında gelen gol bizi biraz olsun rahatlatır diye düşünsekte arkasından gelen penaltı golü aklımızı başımızdan aldı adeta. Trabzonsporlu oyuncuların biraz olsun maçlarda üretkenlikleri olabilse hiç sıkıntı çekmeden maç kazanacaklar. Ama bu üretkenliği yapmaları şart aksi halde çok kötü takımlar bile 10 kişi kalsa böyle oynadığımız takdirde maç kazanamayız. Wederson’un Serdar’ın ayağına yaptığı sert darbe kırmızı kartlıktı. Tolga Özkalfa da gereğini yaptı ve Wederson’u haklı olarak oyundan attı. Biz de bu sayede maçı farklı kazanabildik.

Halil hocaya bir sitemimde sahadaki hareketlerinden dolayı olacak. Sen Trabzonspor’un hocasısın ve rakip oyunculara, her seferinde hakemlere çatman sana yakışmıyor. Kendine gel ve temsil ettiğin takımı zor durumda bırakma. Futbol olarak kötü oynasak ta gelen 3 puana sevinmeliyiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com