CHP’li Gürsel Tekin... Suriye krizi derinleşince, “Türkiye bu akşam ya da cuma günü Suriye’ye girecek” dedi. Aradan kaç Cuma geçti ancak Suriye’ye girmedik. Bunun üzerine Tekin, ‘metafordu’ diyerek çark etti.

Yetmedi, “Erdoğan’ın attığı her adım TRT Çocuk kanalında bile yayınlanıyor” diyerek fotoğraf gösterdi. O da fotomontaj çıktı.

Umut Oran... Son yerel seçimlere bir hafta kala, “Erdoğan ülkeyi terk edecek” dedi. Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu ancak kendisi milletvekili adayı gösterilmedi.

Özgür Özel... “Soma’da ölü sayısı 301 değil, 350’dir” dedi. Basının ısrarla ‘İsimleri açıkla’ diye manşetler atmasına rağmen, Özel isimleri bir türlü açıklayamadı.

Hatay’da 2013 yılında Ahmet Atakan ODTÜ olaylarında öldü. CHP’li Mevlüt Dudu, “Görgü tanıkları var, gaz kapsülü geldi” dedi. İşin ilginç tarafı ise hemşehrisi ve meslektaşı Hasan Akgöl, Dudu’yu yalanlayarak “Otopsisini gördüm cesette darbe yoktu” dedi. MOBESE kayıtlara ortaya çıktı. Atakan’ın polise cisim atarken kendisinin düştüğü görüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu... Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında yolsuzluk yaptığı iddiasında bulundu. Özhaseki dava açtı. Kazandığı tazminatlarla da halka sucuk ekmek dağıttı.

Hüseyin Aygün... 1 Mayıs’ta Esad’ın işçilerle fotoğrafını paylaşarak, “Bizim diktatörümüz Tayyip 1 Mayıs’ı yasaklarken, Beşar Esad kutladı” şeklinde de altına not düştü. Çok geçmeden fotoğrafın 2009 yılında bir açılışa ait olduğu anlaşıldı.
 

Gül Taşlı Cenal... “Müftü karısıyım” diyerek, Sosyal medya da Erdoğan’ı istifaya davet etti. Cenal da, Burhaniye CHP İlçe Başkanı Faruk Cenal’ın eşi çıktı, iyi mi! HHH Haluk Koç... Bilal Erdoğan’ın İŞİD militanları ile poz verdiğini iddia etti. Söz konusu fotoğraftakiler kırk yıllık esnaf çıktı. Koç, bir hafta önce esnaftan özür diledi. Erdoğan’ı ise pas geçti.

“Türkiye İŞİD’den petrol alıyor” martavallıkları bir kenara dursun, bu kez de CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, bir iddiada bulundu. Rus kanalı RT’ye verdiği röportajda, “IŞİD’li teröristler, öldürücü kimyasal sarin gazı bileşenlerini Türkiye’den alıyor” dedi. İddiasını hiç bir CHP’li savunmazken, Eren hakkında ise ‘Vatana ihanetten’ soruşturma başlatıldı.

Yani demem o ki muhterem; Nostradamus da ünlü bir kâhindi. İpe sapa gelmez vesveselerini bir kitapta toplayıp, günahı kadar sevmediği Kral’a ithaf edince, kral tarafından şak diye saray hekimliğine atandı.

Yok eğer siz de Nostradamus gibi saray hekimliği falan bekliyorsanız, o çok zor iş... Çünkü Saray’ın çatal, bıçak, şamdan ve avizeleri bir kenara, klozeti için bile, “Altın kaplama”, demiştiniz. Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com