Trabzon da birçok hastane olmasına rağmen ilk akla gelen Nümune Hastanesi’dir. Bunun nedeni de şehir merkezinde olması, ulaşımının rahat olması ve doktor kalitesidir.

Bu aralar Nümune Hastanesi’nde yoğun bir çalışma var. Acil servisin üst tarafı yıkılıp yapılacak. Kadın doğum buraya alınacak.

Bildiğiniz gibi Kadın Doğum Hastanesi, önce Yenicuma mahallesindeydi. Ardından Kaşüstü’nde bulunan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne alındı. Ancak hastane yetkilileri gördüler ki Kaşüstü’ndeki hastaneye ulaşana kadar kadınlar yolda doğuruyor tekrar merkeze almaya karar verdiler.

Nümune Hastanesi eski ve yorgun. Kadın doğum servisleri ve yeni doğan bölümleri enfeksiyona en duyarlı bölümler. Nasıl steril hale getirilecek? O eski ve yorgun binada nasıl başarılacak merak ediyorum.

Çatılar akıyor, su boruları patlıyor. Her seferinde tadilatlar yapılıyor ve milyonlarca lira harcanıyor. Kimilerine göre bugüne kadar ihale edilen tadilat masrafları bir araya gelse 4 tane daha yeni Nümune Hastanesi yapılabilirmiş. Umarım iyi ve liyakat sahibi yöneticiler bu duruma el atar ve yap boz sona erer. Kadın doğum bölümünün de, mevcut Nümune Hastanesi içinde yer alamayacağı anlaşılır.

Meydan Parkı
Meydan Parkı düzenlemesi yapılıp çay bahçeleri açıldığından beri fiyat tarifesi eleştiriliyor. Eski meydan parkı içecek tarifesi ile kıyaslanıp şikayet ediliyor. Doğru, gerçekten fiyat, önceki dönem baz alınacak olursa farkı var.

Ancak kimse geçmişteki meydan parkı müşterisi ile şu andakini kıyaslamıyor. Hizmeti kıyaslamıyor. Şu anda her Trabzonlu eşiyle, çocuğuyla, kardeşiyle ve arkadaşıyla Meydan Parkı’nda oturabiliyor. Yani Meydan Parkı gerçek anlamda aile çay bahçesi kimliğine büründü.

Şimdi Büyükşehir Belediyesi de Meydan Parkı’na işletmeci olarak giriyor. İyi de yapıyor. Artık halk fiyat olarak daha ucuza çay ve kahve içilebilecek. Ancak kalite ve hizmetten de ödün verilmemeli. Meydan Parkı herkesin rahat bir nefes aldığı ve huzur içinde oturabileceği yer olmaya devam etmeli.

Ramazan Etkinlikleri
Bu yıl ramazan organizasyonlarında geçtiğimiz yıl olduğu gibi Ortahisar Belediyesi diğer ilçelerle kıyaslayacak olursak bir adım önde duruyor. Trabzon’da Meydan’ın hemen üst tarafında Fatih Parkı’nda yaklaşık bin kişiye iftar verebilen ekibi ile Trabzonlular tarafından tam not aldı.

Ortahisar ekibi sadece iftar yemeği ile yetinmemiş. Kuran dinletisi, dini sohbetler ve ilahilerle ramazanın maneviyatı anlatılmaya çalışılıyor. Aslan Kar’a da bir parantez açmak gerekir. Aslan kardeşim de başarılı sunuculuğu ve dini konulara hakimiyetiyle izleyenler tarafından takdir ediliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com