AK Parti Köprübaşı İlçe Başkanı Cevdet Karataş… Sosyal medyadan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı OFG’nin karla mücadele konusunda ‘Şovmenlik’ yaptığını iddia etmiş. Sonra gerisin geri yazdığı iletiyi silmiş. Olay dallanıp budaklanınca da, İl Başkanı Haydar Revi’ye pişmanlığını ifade etmiş.

Haberi okuyunca şunu düşünmeden edemedim. Acaba Karataş, dönemin il başkanı Adnan Günnar tarafından görevden alınan eski ilçe Başkanı Yüksel Erdoğan ve tayfasının etkisinde mi kalıyor? Olaylara perspektif bir açıdan bakmasını, kim ya da kimler engelliyor? Kim ona acemilik kokan bir siyaset anlayışı enjekte ediyor?

Karataş, her yağışın ardından yurt çapındaki tüm belediye başkanlarına bu tür eleştirilerin yapıldığını bilmiyor mu? Bırakın caddeleri küremeyi, karı havada tutsalar bile, yine de yaranamayacaklarını, önceden kestiremiyor mu? Ki tüm bunları biliyor ve siyaseti de iyi okuduğunu iddia ediyorsa, bu acemilik neden?

İl Başkanı Revi’ye naçizane tavsiyem şudur. Başkan Karataş’ı görevden almayın. İlle de bir ceza verecekseniz, siyaset akademisine gönderin. Karataş’ın yerine, Ona gaz verenleri ve yangına körükle gitmesini isteyenleri tasfiye edin. Bence böylesi daha mantıklı…

ARINÇ VE SİYASİ İNTİHAR!
Bülent Arınç, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Taha Akyol’un sorularını yanıtladı. Açıklamalarını satır satır okudum ve kendisini kimlerin alkışladığına baktım. Paralel tayfa, Hendekçiler, Muhalefet, ve marjinal sol örgütler…

2007’de AK Parti’den istifa edip, Türkiye Partisi’ni kuran, tutmayınca da kapısına kilit vuran Abdüllatif Şener’i de aynı kesim alkışlamıştı. Şener siyasi mevta oldu. Arınç’ta onun yolunda… Hal böyle olunca insan şunu düşünmeden edemiyor; Koltuğu altından çekilenler, neden hep siyasi intiharı seçiyor? Bu 21. Yüzyılın yeni yaşam tarzı mı?

ERDEM’E HAYIRLI OLSUN
Ortahisar Belediye Meclisi’nde, CHP il Başkanı seçilmesi nedeniyle istifa eden Turgay Güngör’ün yerine, Mustafa Erdem göreve başladı. Hayırlı uğurlu olsun. Erdemli bir yol izlemesi dileklerimle… Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com