Trabzonspor taraftarı birbirini gördüğünde hep “Ne olacak bu Trabzonspor’un hali?” sorusunu soruyor. Sormamak da mümkün değil. Gerçekten “Ne olacak bu Trabzonspor’un hali?”

Yanlış teknik direktör seçimleri, alınan yada alınamayan yanlış oyuncu tercihleri, maddi sıkıntılar gibi, bir çok etken Trabzonspor’un başarısızlığında rol alıyor.

Sezona başlarken, yanlış teknik direktör seçimi ile başlandı ki Ersun Yanal, Fenerbahçe ile oynanan ilk maç sonrası bence, “Hocam biz şampiyonluğa oynayacağız. Seninle olmaz!” denilerek yollanmalıydı. Ya sonrasında küsen oyuncular, gruplaşmalar takımı içten içe çıkılmaz bir duruma soktu.

Yanal gönderildi yerine Çalımbay getirildi. Çalımbay’ın kişiliğine ve karakterine denecek laf yok. Göreve geldiğinde hep içimde “Acaba başarabilecek mi?” soruları varı. Gelir gelmez gruplaşmayı bitirdi. Birkaç oyuncuyu da takımdan gönderdi. Ama o da modaya uyup yanlış kadro ve oyuncu seçimleri yapınca yeniden eski düzene devam edildi.

Trabzonspor, kamp dönemi sonrası ise beraberlikler almaya başladı. Öyle ki Konyaspor ile üst süte 3 maç oynayıp bir kez bile kazanamayan Trabzonspor’dan ne bekleyelim.

Ne desek ne yazsak boş. Herkes bir düzenin içerisinde. Gelenler aynı, gidenler aynı zihniyet. Sadece yüz profilleri değişik. Borç desen aldı başını gidiyor. Kısacası olmuyor!

Şimdi ise “kongre kararı alınsın” deniyor. Dedim ya düzen aynı. Eğer olursa yeniden kongre yeniden kaos.

Sahi “Ne olacak bu Trabzonspor’un hali?”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com