Atlama taşı... Gazeteler yazdı. Ama iki ya da tek sütuna... Belki dikkat çekmesin diye... Hiç yazmasalar da artık ABD’nin, BOP’nin bu coğrafyaya ne getirip, ne götüreceği üç aşağı, beş yukarı belli oldu. Gazete haberine göre ABD yönetimi terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD ile dirsek temasındaymış... ABD bunu inkar etmiyor ki... Şimdi de Kobani’de kurulacak hava üssü için terör örgütü aracılığıyla 750 bin Dolar’a 300 dönüm arazi satın almış... Eeee... İşte görüyorsunuz. Adana/İncirlik yetmiyor, burnumuzun dibinde hava üssü kuracak ABD yönetiminin amacı ne? Bu sorunun yanıtını hepimiz aramalıyız... Durum bunu gerektiriyor.

Asıl paralel... Karaman’daki Ensar Vakfı ve KAİMDER evlerinde yaşanan “çocuk istismarı” davası rekor cezayla bitti. Sanığa 508 yıl 3 ay ceza verildi ve dosya kapandı. Hayııır!.. Kapanmamalı... Adı üzerinde ülkede eğitimi “milli” esaslar üzerinden yürütmekle görevli Bakanlık varken böylesi vakıflar üzerinden kendilerine “siyasal arka bahçe” yaratmaya heveslenip izin verenler asıl cezalandırılmalı... Asıl paralel burada... Kimse uyumasın...

Sınıfta kaldık... Basın özgürlüğünde 151. sıraya düşmüşüz... “Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü” 2016 Basın Özgürlüğü Raporu’nda Türkiye, Rusya’dan sonra 151. sırada yer aldı. 180 ülke arasında 151. sıra... Yandaşa/mandala karşın küme düşmedik ya yine de başarı sayalım!

Sokma akıl... Anayasa Mahkemesi (AYM) eski Başkan’ı Kılıç, “Her ilde Adalet Sarayı yapıldı, ancak adalete giden yok” dedi. Adil yargılamayı sağlayan yargı sisteminin şart olduğunu da vurguladı ayrıca. Bizde niçin hep böyle oluyor? “Adalet Sarayları” yapıldı da bu saraylar mı adalet dağıtacaktı. Saraylara paralelcileri doldurur, adaleti yanıltırsanız sonuç ortada... Sayın Kılıç boşuna konuşuyor. Köprülerin altından çok sular geçtikten sonra konuşmanın anlamı var mı, bir sorsa kendilerine...

Enerjiden paralele... Enerji Bakanı, hemşerimiz Albayrak, “Paralel Yapı”yı, “Türk’ün Anadolu’ya geldiği son bin yılda ortaya çıkmış en sıkıntılı, en tehlikeli örgüt” olarak tanımladı. Doğru... Doğru da, o örgütün dal-budak salmasını görmeyen “görev ehli!” bu seyircilerini nasıl değerlendiriyor Bakan’ımız acaba?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com