On dördüncü yüzyıl... Koca İmparator Timur’un ordusu, Asya’da mağlup olmak üzere! Timur ne yapacağını bilmiyor, çaresiz... Düşman tarafından iyice köşeye sıkıştırılan Timur, ahır gibi bir yere sığınır.

Orada bir karıncaya gözü takılır. Karınca üzerinde kendinden katça büyük olan buğday tanesini, kapı eşiğinden geçirmeye çalışmaktadır. Bir dener, iki dener, üç dener ama geçiremez. Karınca 70. denemede buğday tanesiyle birlikte, kapının eşiğinden geçer.

Ayağa kalkar Timur! Savaşmaktan vazgeçmek üzereyken karıncanın azmi ilham olur ona... 69. denemede bile vazgeçmemişti karınca, ilk sıkışmada vazgeçemezdi Timur! Çıktı oradan, o azimle düşmanın üzerine yürüdü ve savaşı kazandı. O gün vazgeçseydi şuan tarih kitapları Timur’u yazmayacaktı...

“Pilavdan dönenin, kaşığı kırılsın...” paradigmasını uygulamıştı Timur! Şimdi bu paradigmayı uygulama zamanı, Trabzonspor camiası için geldi. Öyle 3 haftada 3 puan, kötü futbol bahaneleri üreterek kenara çekilme yok! Aksine şimdi daha bir azimle çalışacağız, forma- kombine alımlarına hücum edeceğiz, taşın altına elimizi değil bedenimizi sokacağız!

Trabzonspor’u tekrar ayağa kaldırmak istiyorsak, efsane başarıları yeniden yakalamak istiyorsak; vazgeçmek yok! Pes etmek yok! “Yıllardır destek veriyoruz da ne oluyor?” Diyenlere ise 70. denemede eşikten geçen karıncayı hatırlatmak isterim. O zaman ne diyoruz, Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com