Trabzonspor belki de tarihinin en kötü en meşakkatli sezonunu geçirdi diyebiliriz. Gelecek jenerasyon takımı bu hale getirenlerden nefret edeceklerdir. Şimdi soruyorum bizi bu kötü hallere sokan Hacıosmanoğlu’na oy veren taraftarlarımıza ve bizim sevgili menfaat düşkünü arkadaşlarımıza yüzünüz kızarıyor mu yoksa utanç mı duyuyorsunuz? Sizlere yazıklar olsun diyorum. Bana göre Trabzonspor’a zarar verenler, yönetenler değil de menfaatleri için onlara oy verenlerdir.

Geliyoruz bugüne. Yönetim kurulumuz Ersun Yanal ile anlaştı ve yeni sezonda takımı ona teslim edecekler. Zamanlama olarak doğru bir zamanda oldu bu anlaşma. Ersun Yanal şimdiden kolları sıvamalı, kimler kalacak, kimler gidecek belli olsun, en azından kimse kimseyi suçlayamaz. Hoca da yönetim de kendi işlerine odaklanır ve başka işlerle uğraşmazlar. Kasımpaşa maçı genç oyuncularımız için biraz olsun şans maçıydı. Çünkü kendilerini kanıtlama açısından böyle sınavlar onlar için bulunmaz bir nimettir. Yeni teknik adamımız da onları alıcı gözle izleyecek ve ona göre raporunu hazırlayacaktır. Şu anda ki takımdan benim tahminime göre Semih, Yusuf Yazıcı ve Muhammet Beşir kalır, diğer gençler bana göre Trabzonspor’un kadrosuna giremez. Aslına baktığımızda gelecek sezon Trabzonspor’un kadrosunda savaşan en az 6 veya 7 Trabzon kökenli oyuncu olacak. Bu gençleri takıma katan, onlarda emeği olan Altyapı Sorumlusu Sadi Hoca’yı ayrıca tebrik etmek lazım. Çünkü bu sıkıntılı dönemde takıma bedava oyuncu katmak çok büyük fayda demektir. Yeni sezonda yeni hocamızla yürümek herkese hayırlı olur inşallah. Bu sezonki rezillikler bize yaşatanları tarih yazacak, ama onların yüzü hiç kızarmayacak. Çünkü onlarda yüz yok. Şükürler olsun ligler bitti ve daha fazla rezaletler yaşamayacağız. Bu sezon yine de iyi bir tesellimiz ve sevincimiz, Sivasspor ve Eskişehirspor’un düşmesi oldu.

 

Şenol’u kutluyorum

Bu sezonun şampiyonu Beşiktaş’ı kutlarım. Tabii burada en büyük pay sahibi haliyle Şenol Güneş’tir. Yıllarca şampiyonlukları hep direklerden döndü. Fakat bu kez Beşiktaş’ta topu kaleye sokmasını bildi. Ve onun yönetimindeki takım da şampiyon oldu. Buradan Şenol Güneş kardeşimi kutluyorum. Darısı gelecekte bizim başımıza diyorum.

Allah’ın sopası var?
Bakın bizi katleden takımlara. Kol kola nasıl da 1. Lig’in yolunu tuttular. 2010-11 sezonundaki şampiyonluk yarışında bize çelme takan Fenerbahçe’ye yatan iki kulüp vardı.

Herkes bunları biliyor. Biri Sivasspor, diğeri de Eskişehirspor. Bu iki emek hırsızı kulüp, el ele verip Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda rol almışlardı.

Ben de şimdi gülerek ve sevinerek diyorum ki, işte Allah’ın sopası böyle. İnsanın kafasına öyle iniyor ki, ahımızı alan bu iki takım el ele verip Süper Lig’e veda ediyor.

Biz de güzel bir oh çekiyoruz. Allah’ım bana bunların rezilliğini gösterdiğin için sana şükürler olsun. Tüm okurlarımı saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Gelecek sezon buluşmak umuduyla.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com