Gaziantep maçındaki seramonideki yabancı uyruklu oyuncularımızın da asker selamı vermesi gerçekten de insanın tüylerini diken diken yapıyor. Biz her hafta lanetliyoruz bir kere daha teröre lanet olsun diyoruz ve maçımıza geçiyoruz. Trabzonspor devre arasında Güray’ı sol bek diye aldı fakat her ne hikmetse o mevki de sağ bek oynayan Bosingwa oynatılıyor. Güray oyuna sol tarafta başladı ama hep sağ tarafta oynadı. Ne oynadığını biz de anlayamadık. Yusuf gibi bir oyuncun elinde sen oyuna Güray ile başlıyorsun ve o oyuncunu da rezil etmiş oluyorsun. Trabzonspor takımı kocaman bir 45 dakikada sadece 34.dakikada Marin’le tek bir şut attı. Böyle aciz ve cılız bir takımdan ne olur, bana göre hiç... Yine de bu cılız oyun içerisinde 22.dakikada net bir elle oynama vardı fakat çizgi hakeminin gözüne girecek kadar yakın olan pozisyonu es geçti.

***

İkinci yarıda uyanan Hami, Güray’ın yerine Yusuf’u aldı ve sol tarafta ister istemez bir hareketlilik oldu. Yusuf’un bindirmeleri Antep defansına zor anlar yaşattı. 60.dakikada sağ taraftan Mehmet’le kullandığımız serbest vuruştan gelen topa Mustafa’nın nefis kafa vuruşu skoru tayin etti. Trabzonspor’un sol tarafı ilk yarı felçti. Antep’in tüm atakları 1. yarı Orkan’la hep bu kanattan gelişti. Fakat 2. yarı Yusuf girince Orkan da fazla bir şey yapamadı. Trabzonspor bütün takımlara karşı resmen mahkum oynuyor. Bu maçta da yok denecek kadar pozisyona girdik. Sadece bir duran top ve gelen üç puan. Zaten Hami de korkudan son 25 dakikayı santraforsuz oynattı. İşte Trabzonspor’umuzun düştüğü durum budur. Üç puan bize sadece teselli veriyor. Biz zaten bu sezon beklenti içinde değiliz ama onurlu futbol oynayalım diyoruz. Gaziantep’e karşı son seneler hiç şansımız yaver gitmiyordu bu maçla rövanşı almış olduk.

***

BİRİ ZAMAN BİRİ PARA DİYOR
Trabzonspor maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Geçmiş yönetimin başımıza açtığı bu durum hiçte iç açıcı değil. Bunun için de başkan UEFA kriterlerini yerine getirmek için çaba sarf ediyor ki Trabzonspor bundan dolayı ceza almasın. Hem de ilk geldiği sene böyle bir tablo ile karşılaşması başkan açısından kötü bir örnek teşkil etmiş olur. Aslında başkanımız da Avrupalı gibi konuşuyor; şöyle ki ceza alırsak da bu dünyanın sonu değil aslında. Doğru ama bizim milletimiz böyle konuşmalara prim vermez, aksine sizi tenkit ederler sevgili başkan. Ben hem size hak veririm hem de eleştiririm. Bakın sevgili başkan seçimden önce hatırlarsanız konuşmalarınız aynı siyasetçiler gibiydi. “Biz gelirsek her şeyin üstesinden geliriz, Trabzonspor’u en kısa zamanda düzlüğe çıkarırız” diye beyanatlar verip oy istediniz.

*** 

Peki, insana sormazlar mı “Ey başkan bu nasıl bir anlayıştır” diye. Mesela ben sorarım madem ben başarırım dediniz ve ya size böyle konuşun diye telkinde bulunuldu size destek veren o bürokratlarda size destek versinler artık zamanı geldi. Haa, Hami kardeşimin de bir beyanatını okudum ve şaştım doğrusu. Bizim biraz zamana ihtiyacımız var sabretmek lazım diyor. Hami sezon başında değiliz, sezon bitiyor sen neyin sabrını ve zamanını istiyorsun? Belli ki gelecek sezon için yatırım yapmak gibi niyet içindesin ama bu yönetim artık seni denedi ve seninle Trabzonspor’un hep geri gideceği kanısına onlarda varmış oldular. Onun için sen de fazla ümitlenme güzel kardeşim. Başkanın paraya senin de zamana ihtiyacım var gibi söylemlerinize artık milletin kanacağına ben inanmıyorum. Onun için bu mazeretleri bırakın da işinize bakın. Trabzonspor’u oyuncağınız gibi görmeyin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com