Ligde sadece dördüncülük iddiası kalan Trabzonspor’da, en büyük hedef haliyle Türkiye Kupası oluyor. Bunun bilincinde olan teknik ekip de takımını ona göre motive edip bu kulvarda en azından finale kadar gitmelidir diye düşünüyorum. Haa kupada varız diye lige de havlu attık anlamına gelmesin. Çünkü Trabzonspor her zaman zirvedeki ilk dörtlünün yani 4 büyüklerin içinde olmalıdır.

Trabzonspor’un, Adanaspor maçının kadrosuna baktığımızda Sadi hoca bile bu maçların önemini bilerek kadrosunda çok fazla rotasyon yapmadan başlamayı tercih etti. Hocamız maçın ciddiyetini biliyor fakat oyuncularımız çok ciddiyetsiz ve isteksiz oynayınca maçta da heyecan kalmıyor. Aslında ilk 10 dakika karşılıklı net pozisyonlar vardı. Bunları da iki kaleci başarılı bir şekilde kurtardı. İlk dakikalardaki bu pozisyonları gören bu maçın çok iyi olacağını ve bol pozisyonlu geçeceğini zannetmiştir. Ama hepimiz yanıldık. Zaten Aytaç’ın attığı golde bile pozisyonumuz yoktu. Rakibe çarpan top kaleciyi şaşırttı ve 1-0 öne geçmiş olduk.

Oyuncularımıza bakıyorum. Okay’ın en ufak bir katkısı yok. Hiç de yaratıcılığı olmayınca yok olup gidiyor. Salih Dursun maşallah soyadı gibi hep duruyor. Koşar gibi yapsa da boşa koşuyor. Sadi hocayı Kasımpaşa maçında santraforsuz oynattı takımı dedik ve herkes eleştirdi. Cardozo sakattı ve elinde sadece Deniz vardı. Peki Adanaspor maçında bu çocuğu oynattı da ne oldu? Sahada 90 dakika boyunca hep onu aradık durduk. Kötü bir mücadele izledik fakat skora baktığımızda Trabzon’a yetiyor ve 3 puanı hanesine yazdırıyor. Bana göre sadece 3 gol ve galibiyet var. Yine futbol diye bir şey oynamadık maalesef. Ama benim en çok hoşuma giden bir olay vardı. Bunu da yazmadan geçemeyeceğim. Bütün çıkan oyuncular, Sadi hocalarına sarılarak çıktılar. Bu da çok iyi bir görüntüydü. Bu olayı da oyuncularına yaptıran Sadi hocadır. Onu da kutluyorum.

DİPNOT: Trabzonspor, Egemen’i transfer edecek diye bazı gazetelerde haberler gözüme çarptı. Egemen de gelmeyi reddetmiş. Futbolu bırakacak olan bu kardeşimize gelmediği için teşekkür etmeliyiz. Bunun yanında ise bu gafını yazmadan da geçemeyiz. Acaba hangi futbol fukarası bu transferi gündeme getirdi merak ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com