17 Temmuz 2017 Pazartesi 12:19
1. Kalp Damar Cerrahi Günleri kapsamında Teorikten Pratiğe Sempozyumu yaılpdı

Trabzon’da ilk kez yapılan 1. Kalp Damar Cerrahi Günleri: Teorikten Pratiğe Sempozyumuna Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah URALOĞLU, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Gündüz, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Dr. Şafak SÜNBÜL, Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Halit ÇINARKA, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Köksal HAMZAOĞLU, sağlık tesisi yöneticileri, ve çalışanları, KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasında söz alan Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. İlker MATARACI “Alanında yetkin hekim ve yardımcı sağlık personeli ile Kalp Damar Cerrahi kliniğinin sadece Trabzon’ a değil bölgeye 7/24 kaliteli sağlık hizmeti verecek kapasiteye sahip olduğunu belirtti. İlkini yapmış olduğumuz sempozyumun, katılan sağlık çalışanları İçin verimli olduğunu görmüş olmak bizleri bir sonraki bilimsel toplantıları yapma yönünde teşvik edici olacaktır.” Dedi.

Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Halit ÇINARKA açılışta yaptığı konuşmada Ahi Evren Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kurulumundan bu tarihe yaptığı hizmetlerden ve öneminden bahsetti. Bu hastanenin ilimize kazandırılmasında başta Prof.Dr.Cevdet ERDÖL olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek hürmetlerini bildirdi.

Sempozyumda;

 Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahi Kliniğinin Cerrahi/Girişimsel uygulama aşamaları görsel sunulu anlatımla konuklarla paylaşıldı.

Kardiyovasküler hastalıklara yaklaşım ve güncel tedavi uygulamaları hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

 Koroner By-Pass cerrahisi, kalp kapak ameliyatları, ECMO( Yapay akciğer) uygulamaları, minimal invaziv cerrahi uygulamaları gibi yeni tedavi yaklaşımları konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Ayrıca bahsi geçen hastaların tedavi ve bakım hizmetlerini yürüten hemşireler sağlık tesisinde yapmış oldukları bilimsel çalışmalarını il genelinden sempozyuma katılan sağlık personeli ile paylaştı.

Anahtar Kelimeler:
CerrahKalpDamarTrabzon
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com