21 Ocak 2017 Cumartesi 13:55
Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağının zaman içinde düşmesi, bu sarkmalar içinde en önem arz eden durumların başında gelir. İsveç Klinik, göz kapağı estetiği konusunda size güvenli, etkin sonuç alabileceğiniz bir işlem süreci sunar.

Ne İçin Yapılır?

Gözün alt kısımlarında torbalanmaların, üst kapağında ise yağlanmanın ve sarkmanın olduğu durumlarda uygulanır. Görüş alanı kapandığı için rahatsızlık duyan veya yalnızca estetik görüntüsünü kaybettiği için endişelenen hastaları, tekrar eski görünümlerine kavuşturmak için kullanılır.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Yapabilir?

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında sarkmalar olan, göz altındaki torbalarından şikayetçi olan, derisindeki gevşeklikten ve yorgun bakışlı ifadeden kurtulmak isteyen herkese göz kapağı ameliyatı uygulanmaktadır.

Nasıl Yapılıyor?

Göz kapağındaki fazla deri alınarak, gerektiği taktirde alt kapaktaki torbalara müdahale edilerek, fazla olan yağ dokusu uzaklaştırılarak, ameliyat yöntemiyle yapılır. Genel anestezi uygulanabileceği gibi lokal anestezi de tercih edilebilmektedir. Göz hastalıkları bulunan kişilerde yöntemin uygulanması sağlıklı sonuçlar vermeyeceği için estetik öncesindeki muayene ve tetkik süreci önemlidir. Göz kapağına ve alt kirpik diplerine kesikler açılarak işlem uygulanır, sonrasında dikiş atılarak kapatılır. Ancak kesiler, gözde var olan çizgilerden yapıldığı için işlem sonrasında görüntüyü bozan bir iz kalmaz. Yalnızca yaralı olan yerler bantlarla örtülür. Yani tüm gözün kapalı olmasını gerektirecek bir durum yoktur.

Bazı hastalarda kaş düşüklüğü sebebiyle göz kapaklarına müdahale etmek de o sarkık görüntüyü ortadan kaldırmamaktadır. Bu gibi durumlarda kaş kaldırma işlemi de uygulanabilmekte, böylece kişi en tatmin edici sonuçlara ulaşabilmektedir.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Üst kapağa yapılan müdahale 45 dakika gibi bir sürede sonlanmaktadır. Ancak ihtiyaca göre alt kapağa da müdahale etmek gerekiyorsa, süre değişkenlik göstermektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü İşlem Süreci

Ameliyat sonrasında hafif şişlik ve morluklar oluşabilir. İlk 24 saatte buz kompresi yapmak, bölgeyi rahatlatacak ve bu etkileri hafifletecektir. 3. günden itibaren de şişler inmeye, morluklar dağılmaya başlayacaktır. Dikişli bir işlem olan göz kapağı estetiği, 3. ve 7. günde dikişlerin alınmasıyla sonlanır. Böylece 1 haftanın sonunda sosyal hayata dönüş gerçekleştirilir.

Anahtar Kelimeler:
GözEstetik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com