11 Ekim 2016 Salı 10:27
Kadın Doğum Uzmanı  Dr.Esra Çabuk Cömert

Estetik açıdan son derece çirkin bir görünümü olan genital bölgedeki bu sorunun çözülmesi çok fazla zaman almadığı gibi kadınların sağlığını tehdit eden bir durumda sergilememektedir. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen labioplasti ameliyatı son derece pratik ve sonrasında kadınların yüzünü güldüren ve kendilerine olan güveni tazeleyen pratik bir cerrahi işlemdir. Esra Çabuk Cömert  Ankara’da hizmetinizde.

             Kadınları rahatsız eden bir diğer durumda istenmeyen gebelik durumlarıdır. Bu istenmeyen gebeliklerin oluşması kadınları hem psikolojik olarak yıpratmakta hem de ileride maddi ve manevi yükü ağır bir duruma sokmaktadır. Bu gibi ileride kötü sonuçlar doğuracak durumların meydana gelmemesi için gerçekleştirilen gebelik sonlandırma operasyonu yani kürtaj oldukça etkili bir yöntemdir.

             Uzman doktorların yaptığı ve hijyenik hastane ortamlarında gerçekleştirilen bu operasyon oldukça kısa sürmektedir. Belli bir döneme kadar yasal olan kürtaj kesinlikle bir hayati risk taşımadığı gibi sonrasında da ağrı ya da sızı hissetmiyorsunuz. Doktor operasyonu gerçekleştirmeden önce hastayı bu duruma psikolojik açıdan hazırlar. Yapacağı işlem hakkında hastasına bilgi verir ve onu operasyona hazır hale getirir. 15 dk. kadar kısa süre içerisinde gebelik işlemi sonlandırılır ve hasta uyandırılır. Genel anestezi uygulandığı için operasyon sırasında hiçbir sızı hissetmeyeceksiniz.

             Ülkemizde hala kızlık zarı olayı önemli bir mevzu olduğu için bazı konularda genç bayanların sıkıntı yaşadığı bir gerçektir. Bu konuda genç bayanlar evlenmeden önce kızlık zarı tamiri yaptırmak istemekle beraber bu işlem sırasında olabileceklerden oldukça korkuyorlar. Ancak bu tamamen cerrahi bir işlem olduğu için herhangi bir riski bulunmamaktadır.

            Kısa sürede operasyonun yapılması ile büyük bir yük altından kalkacak ve geleceğe daha güvenle bakacak olan genç hanımların yaptırdığı bu işlem sadece bir doktor tarafından anlaşılacağı için sonrasında da bir riski bulunmuyor. Kızlık zarı dikimi zarın tamamen tamiri değil sadece ilişki sırasında kanama olayının gerçekleşmesi için yapılan bir operasyondur. Son derece hijyenik ve uzman doktorlar tarafından yapılan ve sonrasında doktorun size vereceği ilaçları düzenli kullandığınız taktirde bir hafta içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Dahası için hekimin web sitesi olan http://www.esracabukcomert.com/ adresini inceleyebilirsiniz.

Son Güncelleme: 11.10.2016 10:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com