22 Haziran 2018 Cuma 15:35
Şimdi moda saç ekimi

DHI saç ekiminin farkı nedir?

Saç ekiminde DHI tekniğine özel implanter aletleri kullanılır. Kullanılan aletlerin çapı bir milimetreden daha küçük olur.

Direkt Saç Ekim Tekniği (DHI)’nin diğer saç ekim teknikleri ile olan farklılıklarını sizler için Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva saç ekim merkezi Uzmanlarına sorduk.

DHI saç ekim tekniğinde donör bölgeden teker teker alınan sağlıklı saç greftleri herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğrudan saçın döküldüğü alanlara nakledilir. Bu sayede ekilen saç köklerinin yönü, açısı ve derinliği daha doğru bir şekilde belirlenebilir ve doğal görünümlü sonuçlar elde etme oranı en üst seviyelere çıkar. DHI ağrısız ve sızısız bir teknik olup, ekim işleminin sonuçları kalıcı olur.

DHI tekniğinin en önemli farkı

DHI tekniğinde saçın tıraşlanmasına gerek olmaz. Bu özelliği sayesinde Dhi saç ekimi tekniği hem erkek hem de kadınlar için en uygun teknik olarak kabul edilir. Bu teknikten önce kadınlar saçın tıraşlanması nedeni ile saç ekim operasyonlarından uzak duruyordu. Sadece kadınlar için değil, erkekler için de saçın tıraşlanma zorunluluğu endişeye neden oluyordu. Saç ekimi operasyonu yaptırıldığının belli olmaması DHI tekniğinin en önemli özelliğidir.

Kesi ve kanal açılmasına gerek olmaksızın direk saç ekimi yapılabilmesi iyileşme süresinin kısalmasına yardımcı olur. Bu sayede hastalar normal yaşantısına hiç ara vermeksizin devam edilebilir. Saç ekiminin doğal aşamaları olan kabuklanma ve şok dökülme süreci de çok daha hızlı gelişir. Saç işlemden geçirilirken bekletilmediği için canlılığını korur, tutunma oranı artar.

DHI tekniği doğal görünümü artırır

Özellikle ön saç çizgisi tasarımında saç greftlerinin yerleşimi ve yoğunluğu en doğru şekilde yapılabildiği için daha doğal bir görünüm elde edilebilir. DHI tekniği alanında özel eğitim almış saç ekim uzmanları tarafından standart prosedürlere sıkı sıkıya bağlı olarak yapılır. Kişinin yaşına ve yüz şekline uygun olacak şekilde ön saç çizgisi kişiye özel olarak planlanır. Doğal girinti ve çıkıntılara sahip olması gereken ön saç çizgisinin ayrıca hafif yoğunlukta ve ince saçlar ile başlayıp kalın ve yoğun saçlara sahip olacak şekilde geriye doğru ilerlemesi gerekir.

DHI saç ekimi tekniği hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için alanında uzman saç ekim uzmanlarından sizin durumunuza özel bilgi almalısınız.

#GüncelÖztürk #HairNeva #SaçEkimi #DHISaçEkimiTekniği

Son Güncelleme: 22.06.2018 15:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com