08 Ekim 2016 Cumartesi 14:31
Umut ve yaşam derneği profesyonel destek alıyor!

2006 yılında kurulan ve Trabzon’da ilklere imza atan Umut ve Yaşam Derneği, İstanbul’da Roche ile Sosyal İnovasyon Merkezinin düzenlediği 3 günlük eğitim programına katıdı.

Karadeniz Bölgesinde ki kanser hasta ve hasta yakınlarına maddi ve manevi yardım ve destek olmak amacıyla kurulan dernek her geçen yıl kurumsallaşmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için etkinlikler düzenlerken profesyonel destek almayı da ihmal etmiyor.

Bu kapsamda İstanbul’a giden Umut ve Yaşam Derneği’nin temsilcileri Savunuculuk ve Kampanya Yönetimi Atölye Çalışması Programı kapsamında 5 Ekim 2016 tarihinde AÇEV Genel Müdür Yardımcısı Serkan Kahyaoğlu’nun sunumuyla sivil toplumda savunuculuk faaliyetlerinin önemini anlatan programa katıldı. Aynı gün AİFD Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Bağcı, Sağlık uygulamaları tebliği ve süreçleri, geri ödeme sistemleri, süreci, tedavi erişim süreci, hasta dernekleriyle işbirliğine yönelik eğitim verdi.

6 Ekim 2016 tarihinde ise ERG’den Işık Tüzün kampanya yönetimi konusunda bilgilendirme yaptı. Işık Tüzün’ün ardından ise Hasta Hakları konusuunda HAYAD Başkanı (Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği) Doç. Dr. Gürkan Sert, tecrübelerini paylaştı. Atölye çalışmasının 2. Günündeki son programı ise TEMA'dan Başak Yalvaç Özçağdaş ve Özlem Katısöz; Hayat Sende Derneği'nden Abdullah Oskay 'ın katılımıyla gerçekleştirildi.Atölye çalışmasının son gününde ise “Savunuculuk Kampanyanı Yarat” sloganı ile katılımcılar atölye çalışması hazırlayarak sunumlarını yaptılar.

Umut ve Yaşam Derneği’nin temsilcisi olarak katılan üyelerden Seda Turhan, Yurdanur Ayaydın ve gönüllü basın danışmanı Bahar Kurbay, “Katıldığımız program kapsamında derneğimiz adına ne gibi faaliyetler yapacağım konusunda yol haritası oluşturduk. Başkan ve üyelerimizle aldığımız not ve fikirleri paylaştıktan sonra şehrimizde etkinlikler düzenleyerek hasta ve yakınları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Son Güncelleme: 08.10.2016 14:32
Anahtar Kelimeler:
TrabzonUmut Yaşam Derneği
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com