06 Mart 2017 Pazartesi 13:02
Vekiller Kadın Pilotlarla El Ele...

TBMM'deki genel kurul sonrası gerçekleşen buluşmada, AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu tüm kadın milletvekillerine proje hakkında bilgi verdi.

KÖSEOĞLU’NA PLAKET VE ŞAPKA HEDİYE ETTİLER

Milletvekili Köseoğlu, projenin meme kanseri konusunda farkındalık yaratma amaçlı olduğunu belirterek, “Meme kanseri konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan ‘Gökyüzünde Hayat İzi’ projesine biz de kadın vekiller olarak destek verdik. Proje ortakları THY, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu, Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ve Sağlık Bakanlığı'nı tebrik ediyoruz. Projede emek veren THY kaptan pilotları Ferhan'a Işık ve Burcu Yiğit'e ve projeye öncülük eden Dr. Eda Küçüktülü'ye ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Kadın pilotlar ve Dr. Küçüktülü, projeye katkılarından dolayı Milletvekili Köseoğlu’na plaket ve pilot şapkası hediye ettiler.

FARKINDALIK İÇİN GÜZEL BİR FİKİR

TBMM’deki buluşmayla ilgili bilgi veren Dr. Eda Küçüktülü, “Hepsinin çok hoşuna gitti. Farkındalık yaratmak ve hastalara umut vermek için iyi bir fikir olduğunu dile getirdiler. Sağlık Bakanlığı'nın 81 ilde yapacağı kemoterapi ünitelerinin gökyüzü fotoğraflarıyla giydirilmesi konusunda kendi bölgelerine sıra geldiğinde bizleri misafir etmek istediklerini söylediler” dedi.

Trabzon Milletvekili Salih Cora da kendisini ziyaret eden her iki kaptana plaket verdi.

KEMOTERAPİ ODALARINI FOTOĞRAFLAR SÜSLEYECEK

“Gökyüzünde Hayat İzi” projesi, genç yaşta meme kanserinden hayatını kaybeden Sebahat Aksoy’un hikayesiyle başladı. Tedavilerinin bir kısmını Trabzon’da, bir kısmını da Ankara’da olduğu için sık sık uçak yolculuğu yapan Aksoy, kemoterapi odalarına gökyüzü fotoğrafları konulmasını istedi. Doğu Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği, THY ile el ele vererek Onkoloji Uzmanı Doktor Eda Küçüktülü’ye destek oldu ve tüm kemoterapi odalarına kokpitten çekilen gökyüzü fotoğrafları konuldu. Proje kapsamında bütün kemoterapi odalarını gökyüzü fotoğrafları süsleyecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com