Trabzonspor, tarihinde bu sezonki kadar kötü bir dönem geçirmedi. Tamam, yeniden yapılanmaya gidildi toplama bir takımız fakat bir takım bu kadar özgüvensiz olamaz. İçerideki maçlarımızı seyircisiz oynadık. Bu tabi ki dezavantajdır. Fakat deplasmandaki maçlarımızdan bile iyi sonuç almış değiliz.

Yönetimin de, teknik heyetin de ortak çağrısı sabırla beklemek. Bu takım çok iyi işler yapacak diye habire beyanatlar veriyorlar. Fakat bugüne kadar oynanan futboldan hiç kimse memnun değil ve bu gidişle de kimseyi memnun edemeyecekler. Trabzonspor’a verilen seyircisiz oynama cezası bitti deniyor. Normalde bitti fakat bana göre bitmedi çünkü tribünlere bakıyoruz yine bomboş. İnsanların kafasında Trabzonspor bitmiş gibi. Onun için de maçlara fazla rağbet etmiyorlar. Bunun da tek sebebi Trabzonspor’un başkanlarının ve de yönetimlerden gelen yanlış transfer politikalarındandır. Trabzonspor yeni transferleri ile seyircisi önüne çıktı diyeceğiz ama Ersun Yanal öyle bir rotasyonla çıktı ki bunu anlamakta zorlandım desem yanlış olmaz.

İlk defa Trabzonspor’un kulübesi sahadakilerden daha değerli oyunculardan oluşmuş durumda. Bu nedenle yeni transferlerle başladık diyemiyorum. Çünkü yenilerin çoğu kulübede oturuyor. Ersun Yanal’ın kurduğu orta sahaya bir bakın hepsi birbirinden ağır dört oyuncu. Bunlarla başlaman zaten hata. Hiç oynatmadığın Bero’nun ne işi var orada. Sen bu kurguyla Konya’nın ekmeğine yağ sürmüş oldun. Allah’tan Aykut hoca hata yapıp takımını ikinci yarı çıkartmadı. Konya’nın bundan önceki maçları ile bu maçın arasında dağlar kadar fark vardı. Koca ilk yarı boyunca sadece iki pozisyon izleyebildik. 24.dakikada Muhammed’in kafa vuruşu, 44.dakikada da Rangelov’un karşılıklı birer pozisyonunu izledik. İlk 45 dakika orta alan mücadelesiydi diyebiliriz.

İkinci yarıya Bero’yu çıkartıp yerine koşan bir oyuncu alır diye bekledik fakat Ersun Yanal seyirci olmayı tercih etti. Bero’yu oynattığın zaman M.Ekici’yi de yerinden etmiş oluyorsun. Ekici de istenilen performansı sahaya yansıtamıyor ve oyundan alınıyor. İkinci yarı Konya takımı geri çekilince Trabzonspor oyuna ağırlığını koydu ve adeta tek kale oynamaya başladı. Fakat Ersun Yanal skora razıydı ki herhangi bir değişim ve akılcı bir hamle yapmadı. Trabzonspor birinci devre hiç yoktu fakat ikinci yarı istekli ve hırslı oyunu dikkat çekti. Bizim izlemek istediğimiz takım da bu işte. Böyle mücadele edin sizi hep alkışlarız. İkinci yarı ilk yarıya göre daha etkili bir oyun sergiledik ve talih de yüzümüze güldü adeta şaka golü attık ve maçı da 90+5’te Yusuf’un duran toptan attığı golle kazanmış olduk. Aslında Ersun Yanal’ın kafasındaki soru işareti maçın berabere bitmesiydi ama son anda gelen üç puan O’na da sürpriz oldu. Hakem Serkan Çınar’ın yanlış kararları da ister istemez oyuncularımızı etkiledi.

Ekici sorumluluk almadı
Trabzonspor’daki bazı oyuncuların sorumluluk almaları lazım. Örneğin M.Ekici ve Castillo maçlarda ağırlıklarını ortaya koymalılar. Zaten bizim takımda kaleci Onur’u saymazsak maçın kaderini değiştirecek bu iki futbolcudan başka kimseyi göremiyorum. Bu oyuncular kenarda oturmamalı. Ersun Yanal’ın M.Ekici’ye daha iyi ve yapıcı bir şekilde yaklaşım göstermesi lazım. Tamam disiplini elden bırak diye kimseye bir şey söylememiz söz konusu olamaz. Fakat oyunculara baba şefkatiyle yaklaşarak onları kazanmanın da yolları vardır diyorum. Belli ki M.Ekici sezon başı bazı nedenlerden dolayı küstürüldü bu da takıma olumsuz yönde etki yapmıştır. Bütün olayları takım içinden atmakta fayda vardır. Çünkü zararını Trabzonspor çekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com