Trabzonspor yeni bir yola çıkıyor. Yeni yönetim yeni bir hoca ve başkan Muharrem Usta’nın sürekli bahsettiği değişim ile vizyon. Her ne kadar da seçim öncesi verilen sözlerin yönetime gelince görülen borç yükü ile mümkün olmayacağı anlaşılsa da, yeni yönetimin belirli bir krediye sahip olduğu aşikâr. Başkan Usta’nın hayalleri var belli ancak 50. Yılda bu hayallerin ne kadarı mümkün olacak hep beraber göreceğiz. Burada bahsettiğim hayal, “Hayalcilik” olarak algılanmasın, söylemleri bizim yıllardır – 2010 – 2011’de yaşamamıza izin verilmeyen- beklediğimiz günlerin söylemleridir. Söz kısmından icraat kısmına geçiş günlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ersun Yanal

Ersun Yanal ismine birçok kesim sıcak bakmadı. Herkesin kendine göre gerekçeleri vardı. Bunlardan biri de benim ancak artık imzalar atıldı. Bu saatten sonra Ersun yanal Trabzonspor’un Teknik Direktörüdür. Herkesin aklında kalan Hacıosmanoğlu döneminde Sayın Yanal’ın isteksiz hali bizleri biraz da olsun endişelendirdi. Ancak imza sonrası birçok kişiyi heyecanlandıran açıklamaların gelmesi “Hadi inşallah” dedirtti herkese. “Geleceksen Ersun Yanal gibi gel” şeklinde çağrılarda bulunulan Trabzonspor’un yeni teknik adamı, dün gece bordo mavililerin resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada heyecanlı olduğunu hissettirdi. İnşallah bu bir algı yönetimi değil de algıladığımız gibidir. İşte o zaman bir umut doğuyor insanın içine.

Nevzat Aydın ve Basın

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın sosyal medya hesabından yerel basına salvo yaptı. Trabzonspor olmazsa gazetecilerin işsiz kalacağından bahsettiği mesajında, ağız kokusuna kadar girdi. Sonra yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada “İsim vererek kimseyi rencide etmek istemiyorum. Ama tüm basını kastetmedim" dedi. Keşke isim vereydin başkan. Böyle herkesi zan altında bıraktın. Ne yalan söyleyeyim, belki bazıları bana kızacak ama Nevzat Aydın tepkisinde haklı yanları var. Ancak! Üslubunu koruyamadığı için “Haklıyken Haksız” duruma düştü.  Herkesin ağzından çıkacak kelime ile düşüncelerini şekillendirebileceği bir başkan yardımcılığı sıfatına sahip birisi, sıkıntısını daha düzgün kelimelerle anlatabilirdi. Yapmadı. Ama eğer bu makamdaki biri sinirlerine hakim olamıyorsa ve işi kavgaya çeviriyorsa, bizim kimseye taşkınlık yapmayın, sahaya atlamayın demeye hakkımız kalmıyor. Güç elinizdeyken sakin olamıyorsanız, gücünü sadece Trabzonspor sevgisinden alanlara ne diyeceğiz biz? O yüzden Sayın Aydın’a tavsiyem, iddia ve sizi rahatsız eden söylemlere cevap verirken, Üniversite Mahallesi Ahmet Suat Özyazıcı Caddesi No:31’deki koltuğunun ağırlığını da düşünmesidir.

Kalın Sağlıcakla

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com