Türk milli takımının iki maçını izledim ama İzlanda maçı skor olarak üzücü olsa bile rakibimiz İzlanda’nın futbolu beni çok etkiledi. Adamlarda oyun disiplini futbolun bütün gerçeklerini nasıl oynanması gerektiğini bize adeta ders verir gibi gösterdiler.

Ben hoca olsam bu maçı futbolcularıma ders olsun diye defalarca izlettirirdim. En azından futbolcularımız onların bu futbol disiplininden biraz etkilenirde kendilerine çeki-düzen verirler. En azından futbolcu olduklarını anlarlar diye düşünüyorum.

Milli maç aralarından sonra büyük takımlarda hep sıkıntılı geçişler yaşanmıştır. Bunlardan en fazla zarar gören de Trabzonspor olmuştur. Akhisar maçında seyircimizin tamamının cezası bitti fakat tam olarak seyircimiz tribünleri doldurmadı. Tabi bunun nedenlerini biliyoruz onun içinde taraftarımızı kınamıyorum ama yine de takımımızın kötü gününde yanında olup ona destek vermemiz gerekiyor.

Ersun Yanal’ın her maçta rotasyon yapmasına alıştık. Bu maçta da bayağı bir değişim vardı kadroda. Bizim takımda müthiş bir stres var ki bunu anlamak mümkün değil. Defanstaki oyuncularımız aldıkları topları hep dan-dun yaptı buna zaman zaman orta alandaki oyuncularımız da uyunca bir türlü istenilen oyunu kuramadık.

Seyircimizin müthiş desteği biraz olsun oyunun şeklinin değişmesine neden olmuştur. Orta saha oyuncularımızın daha çok ileri çıkıp oyunu rakip alanda kurmaları lazım bunu bizim takımda bugüne kadar hiç görmedik ara sıra Castillo’ nun hızlı çıkışlarını görüyoruz o kadar.

Trabzonspor maalesef santraforsuz oynuyor. Suk’un yerine düz bir oyuncu bile koysanız ondan daha fazla faydalı olur. Bir santrafor düşünün; ne rakibe basıyor, ne pres yapıyor, ne de kovalıyor. Bu nasıl iştir, eğer anlayan varsa gitsin Ersun Yanal’a anlatsın, o da belki hatasını anlar. Ben birde Bero’ya değinmek istiyorum. 40dakikada ve 43 dakikada iki kez görebildik o kadar. İlk 45 dakikada gol pozisyonumuz olmadan soyunma odasına gittik bu da cakacı bir gerçektir Trabzonspor adına. Fakat ikinci yarıda sanki başka bir takım çıktı sahaya. İlk beş dakikada net dört gol pozisyonu var ki kaleci Fatih adeta kalesinde devleşti. Bu baskılı oyun 60. dakikaya kadar devam etti, ondan sonrada oyun rolantide geçti. Mehmet, Castillo ve N’Doye ile de pozisyon buldu Trabzonspor yine kaleci Fatih’i geçemedi. Bu kadar gol pozisyonuna girip gol atamazsanız sonucu bu olur.

Trabzonspor’u özetlemek gerekirse santraforsuz bir takım yarattı Ersun Yanal demekten başka bir söyleyecek sözümüz yok. Çünkü elindeki santraforu para yüzünden oynatmazsan olacak olan budur. Eğer iyi bir santrafor olsaydı bu maç en az 5-0 biterdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com