Ne demiştim! Sapla samanı ayırt edemeyenler ancak sanat gargarası yapar. Nitekim yaptılar da…

Sanatçı(!) Şevval Sam diyor ki; “Öyle bir gün gelecek ki, bir gün insanların başörtüsü takmadığı yani bunun şeklen gerekli olduğu ve insanlık düzeyinin değişmesiyle buna ihtiyaç kalmayacağını düşünüyorum. Örtünmeye karşı değilim, tek din vesaire bunlar bana uzak şeyler, benim inancım tasarımcıya dair. Bütün bunlar sonradan üretildi, o benim için tekstil malzemesi, dünyaya geldiğinde insan çıplaktı, bütün bunlar sonradan ortaya çıktı.”

Buluttan nem kapmıyorum! Lakin reklam jeneriği olmak için atı sırtına vurup, hipodromu defalarca turlayan, şu sözde sanatçıları da bir türlü anlamıyorum… Biri Anıtkabir’e koku spreyi sıkar, diğeri çarşafı gerip; dut ağacını silkeler… Biri darbukasıyla ritmik siyaset yapar, Diğeri tekstilci kesilip, başörtüsünü diline dolar… Sahnede siyaset bol, ancak herkesin dikişi patlak…

Anlamadığım şey şu! Milletin giyim tarzından sana ne be kadın! İnsanların dini inançları gereği, kendilerine benimsedikleri yaşam biçimi, sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Reklamsız kaldığınızda, ağzınızın içindeki rulo ete, sürekli neden başörtüsünü sarmalıyorsunuz?

Başörtüsünü konfeksiyoncu dükkânına sokup, ülkemin sözde çağdaş antiloplarına overlokçu kesilmekse niyetiniz, önce o başörtüsüyle kendi ayıplarınızı örteceksiniz… İnsanların inandığı değerler üzerinden aranje yapıp, sokak vaazcılığına kalkışmanız, sanatınızın bir parçasıysa eğer, bence mesleğinizi derhal bırakın. Çünkü fena halde detone oluyorsunuz.

GÜNNAR’IN VEKİL CAKASINA İHTİYACI YOK!
Hatırlayın! Seçimlerden önce Trabzon’da bazı kesim, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’ı kamuoyuna, ‘Çok kibirli, millete tepeden bakıyor’ diye pompaladı. İnanmayın! Külliyen yalan! Kendi gözümle gördüm! Ahali gıcır gıcır Mercedes’le mahalleleri gezerken, o mütevazı bir aracı tercih ediyor. Vekil cakasına, TBMM rozetine ve Ankara kibrine ihtiyacı yok. Gazipaşa Caddesi’nde göz göze gelip, selamlaştık. Trafik yoğun olmasa, indirip camı şunu soracaktım; Bu araçla, seçimlerden önce vekil listesi işportacılığına çıkan ve ahaliye sandık cilası satanların mahallelerinden de geçtin mi?

HEPİMİZ ARA GÜLER’İZ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarını çekti diye arşiv fotoğrafçısı Ara Güler’i linç etmişler. İyi de muhterem, Benim bildiğim Ara Güler, arşiv fotoğrafçısı… Neden çekmesin ki? Ne yani! Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Fotoğraflarımızı çeker misin?’ dediğinde, Ara Güler, “Hayır çekemem. Hendekçiler senden hoşlanmıyor” mu diyecekti? Ne kadar sığ adamlarsınız yahu…

KESKİN’E GEÇMİŞ OLSUN!
Meslektaşım, Yusuf Keskin… 10 yıl önce, aynı gazetede görev yaptık. Çok haberini redakte etmişimdir. Şu anda Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’in basın danışmanı… Talihsiz bir kaza sonucu, omzu çıkmış. Neyse ki durumu iyi… Geçmiş olsun diliyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com