Bazen gazeteler ortak bildirge yayınlarlar. Ölüm, kınama, sevinç, yas gibi durumlarda... Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra da İstanbul basını anlaşmışcasına ortak bildirge yayınladılar sanki! “Terör, vahşet, dehşet, rezil olduk...” manşetleriyle Trabzon’u suçladılar; perdenin diğer yüzüne hiç bakmadan! Konu Trabzon ve Trabzonspor olunca, bunlar hiçbir zaman perdenin diğer yüzüne bakmıyorlar zaten; çünkü görmek istedikleri şey perdenin hep bu tarafında... Eee sen hala daha anlamadın mı Trabzon!

Şimdi kimse atlayıp “Trabzon’da yaşananları doğru mu buluyorsun?” demesin! Üzerine basa basa söylüyorum, Trabzon’da saha içi yaşanan olayları kınıyorum! Bugün de kınıyorum, geçmişte de kınamıştım... Biz bu kınamaları yaparken, siz ne yaptınız? Stadyum yaktılar, polis arabası devirdiler, benzin istasyonu patlattılar, stadyumda adam öldürdüler, engelli basketbol maçında bile olay çıkardılar ve daha niceleri... Evet, bunlar olurken siz ne yaptınız? Yarım ağızla eleştirir gibi yapıp konuyu kapattınız! Ama konu Trabzonspor olunca; salyalarınızı akıtıp, ağzınızdan konuşmayıp adeta kustunuz... Yerden yere vurdunuz! Eee sen hala daha anlamadın mı Trabzon!

Körpe çocukların eline silah verip, tetikçi yaptınız… Otobüs kurşunlayıp, Trabzon’u hedef gösterdiniz… Trabzonspor’un alın terini çalıp, başkalarını ödüllendirdiniz... Eee sen hala daha anlamadın mı Trabzon!

PKK’nın giremediği, yandaşlarının sesini bile çıkaramadığı Trabzon’da; adalet sağlayamadınız… Hakkını veremediniz… Kıymetini bilemediniz…

Evet, harbiden sen hala daha anlamadın mı Trabzon! Seni ötekileştirilmeye çalışıyorlar… Ayağını kaydırıyorlar… Özellikle 2010-11’den sonra “pis çocuk” yakıştırması yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar… Anla artık Trabzon üzerine oynuyorlar...!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com