İktidar partisinde aday adayları tüm teşkilatları dolaştı, kendilerini tanıttı, projelerini açıkladı, sonra da temayül yoklaması yapıldı.

Temayül sonuçlarına ilişkin Ankara’dan sızan bilgiler var ama güvenilirliği şüpheli bu söylentileri, hiçbir aday adayına haksızlık yapmamak adına bu sütunlarda yazmayı uygun görmüyorum.

Çünkü birkaç gün sonra net olarak sonuçları görebileceğiz.

Sürecin bundan sonra nasıl işleyeceğini anlatalım:

 6 Mart’ta mülakatlar başlıyor.

AK Parti Genel Merkezi, 49 aday adayının yanı sıra mevcut milletvekillerini çağıracak ve bu kişiler alt komisyon tarafından mülakata alınacak.

Bu arada aday adaylarının tanınırlığını ve kendilerine olan ilgiyi ölçmek için Trabzon’da STK’lar ve halkla anketler yapılacak.

Temayül ve anket sonuçlarının yanı sıra mülakattaki gözlemler de dikkate alınarak, bu isimler arasından Trabzon’un aday sayısının iki katı, yani 12 ismin dosyaları başkanlığını Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı üst komisyona gönderilecek.

Ardından daha kapsamlı bir inceleme yapılacak ve bu 12 isim bir de üst komisyon tarafından mülakata alınacak.

Sonrasında da en geç 7 Nisan’a kadar 6 milletvekili adayı belirlenmiş olacak.

Bu arada şunu hatırlatmakta fayda var.

Partinin üst yönetimi, aday adayları arasında olmayan isimleri de aday listesine koyma yetkisine sahip.

Yani 7 Nisan’a kadar listede kimin olup kimin olmayacağını söylemek, tahminden öte bir şey değildir.

Bakmayın siz şimdiden, ‘kesin adayım’ havalarına girenlere…

***

BUGÜN DAVUT ÇAKIR YARIN YILDIRIMHAN
Temayülü geride bırakan aday adayları, saha çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürmeye cakir-001.jpg

devam ediyor. Milletvekili aday adayı olmak için Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden ve temayülden istediği sonucu aldığını söyleyen Davut Çakır, bugün basın mensuplarıyla buluşacak. Çakır’ın Trabzon için hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlatması bekleniyor. 

 

 

 

yildirim-001.jpgYarın da Mazhar Yıldırımhan gazetecilerle buluşacak. Yıldırımhan, başından beri aday havasında çalışıyor, özellikle tabana çok önemli mesajlar veriyor. Partisine aidiyet duygusunu mesajlarıyla hissettiriyor ama yine parti içinden bir kesimden ‘kendisini partinin sahibi’ gibi gördüğü eleştirilerine maruz kalıyor. Bu konuyu hatırlattık, şunları söyledi: “Davasına gönülden bağlı bir insan olarak, yüreğimden konuşuyorum. Bundan kimin rahatsızlık duyduğunu umurumda değil.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com