Türkiye’de hiçbir zaman futbolcu sağlığına önem verilmedi. Bu gidişle de kimsenin umurunda olmayacak. Bakın Alanya’da sıcaklık nem oranıyla birlikte 40 dereceye çıkıyor. Siz bu sıcak havada maçı saat 18.00’a koymuşsunuz. Bu ortamda nefes almak bile zorken koşacak olan futbolcuların durumu ne olur? Onların canı can değil mi? Allah korusun futbolculardan herhangi birine bir şey olursa bunun hesabını kim verecek. Ama bunlar futbolun başındaki kişiyi hiç ilgilendirmiyor. Ersun Yanal’ın Alanya maçına geçen üç haftanın en kötüleri olan Yusuf ve Okay’ı keserek başlaması bana göre en doğru kararıydı. Trabzonspor geçen hafta sıfır gol pozisyonuyla oynadı. Alanya maçında ise ilk yarıda iki Suk birer de Mehmet, Mustafa ve Bero ile beş kez gol pozisyonuna girdi. Bu da gösteriyor ki kadroda değişime gitmek fayda vermiş. İkinci yarıya iki takımda çok hızlı başladı. İlk dakikalarda karşılıklı pozisyonları gördük ve 48.dakikada ise Emre’nin golü geldi. Golden sonra Trabzonspor yine oyun üstünlüğünü eline aldı fakat pozisyonları ve golleri bulan taraf Alanyaspor oldu. Hata yapan oyuncumuz Bero’nun kaptırdığı top ise ikinci Alanya golü oldu ve rakip tamamen rahatladı. Son dakikadaki frikik golü ile bu haftayı üçlükle kapatmış olduk. Ersun Yanal’ın iki haftadır denediği üçlü savunma sistemi tutmadı. Aslında geçen haftadan ders çıkarması lazımdı fakat o yine kendi bildiğini yaptı ve bu hatası O’na pahalıya mal oldu. İlk yarıda çok kötü oynayan Alanya takımı ileri bile çıkamadı. Oyunu hep kendi sahasında kabul etti. Onun için de pozisyona bile giremediler. Fakat ikinci yarıya öyle bir başladılar ki sanki başka bir takım izliyorduk. Erken gol bulmaları oyunlarını rahatlattı ve üst üste attıkları gollerle maçı alıp götürmelerine yetti. Özetle şunu söylemek istiyorum; Ersun Yanal taktiksel olarak da skor olarak da kaybetti. Haa maçın genelinde üstün oynayan Trabzonspor’du fakat kazanan Alanyaspor oldu.

Çok bilir Nevzat
Sivri konuşmalarıyla pot üzerine pot kıran Nevzat Aydın Akyazı Stadı’nın açılışı için “bakkal açmıyoruz 42.000 kişilik stat açıyoruz, onun için belki açılış gecikebilir” diye beyanat veriyor. Ey Nevzat kardeş o stadı sen yaptırmıyorsun devlet baba yaptırıyor. Sizin sorumluluğunuzda olan stat şu anda oynanan Avni Aker’dir. Orası için ne yaptınız? Hiçbir şey. Dünyanın paralarını verip transfer ettiğiniz futbolcularınızı bu rezil sahada oynatmak sizin suçunuzdur. O zeminde değil futbol oynamak koşmak bile büyük bir çiledir. Onun için iş olsun diye konuşmanın bir anlamı yok, kimseyi de kandıramazsın. İki maç bile oynasan o zemini düzeltmeliydiniz. Futbol adına söylüyorum, Nevzat kardeş senin bildiklerini bizler unuttuk onun için bize ahkam kesmeye kalmayın.

Yusuf ders almış?
Üç maçtır banko oynayan Yusuf Erdoğan, “Gereken dersi aldık, bundan sonra daha iyi olacağız ve kaybetmeyeceğiz” diyor. Yusuf! Üç maçtır Trabzonspor’u 10 kişi oynamak zorunda bırakan sensin, seni sahada görmek mümkün olmadı. Ersun Hoca senin yerine başka birini oynatırsa yani 11’e 11 oynarsak belki Trabzonspor da bir gelişme olur yoksa bu anlayışla çok çile çeker bu taraftar. Senin ders alman önemli fakat seni oynatmayarak sana en güzel dersi veren ise Ersun Hoca’dır. Bu da kulağına küpe olsun…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com