30 Ekim 2013 Çarşamba 11:58
Adaylar açıklandı

Akçaabat'da bir restoranda düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, İl Başkanı Yavuz Karan ve çok sayıda partili katıldı. Geceye havai fişek gösterisi ve dilek balonu uçurulması ile başlandı.

Ardından Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan partililere yönelik olarak bir konuşma yaptı. Zor bir dönemden geçtiklerini belirten Karan, "Organizasyona gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayakta kalan arkadaşlardan özür dileyerek hoşgörülerine sığınıyorum. Bu kalabalık partimizin iktidara yürüyüşünün ayak sesleridir. O yüzden CHP ailesi olarak hoşgörünüze sığınıyorum. Ülkenin geleceğinden kaygı duyuyoruz. O yüzden bu ülkenin CHP'ye ihtiyacı vardır. Bu gemi ya limana yanaşacak ya yanaşacak arkadaşlar, başka bir Türkiye yoktur. Cumhuriyetimize , rejimimize karşı olan saldırılara dik durmak için Türkiye'de her şeyden çok CHP'ye ihtiyaç vardır" dedi. 

CHP Trabzon Milletvekil Volkan Canalioğlu ise yaptığı konuşmada, "Başbakan 'Her türlü milliyetçiliği ayağımın altına aldım' dedi. Değerli arkadaşlarım biz Türk’üz. Biz Türk Milletiyiz. Türk milleti bütün etnik kimlikleri din, dil, Irk, cinsiyet ayırmadan bir arada bütünleştiren bir unsurdur. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk bu günleri görmüş olacak ki bu durumu tek bir cümle ile özetlemiş ve ’Ne mutlu Türküm diyene’ diyerek bütün bu etnik kimlikleri bir arada toplayarak mesaj vermiştir. Evet bu tabloyu hepimiz biliyoruz. AK Parti hükümeti Trabzon’a geldiğinde Trabzon’dan yüzde 56 oy almakla övünüyorlar. Evet bu insanlar onlara yüzde 56 oy verdi ama bu insanların verdikleri oyların karşılığında yeteri kadar hizmet aldı mı bunu iyi sorgulatmamız gerekiyor’’ diye konuştu. 

Volkan Canalioğlu Trabzon’a hiçbir yatırımın yapılmadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Akyazı Projesi ile 3 seçim aldılar. Oy alma noktasında bir milletvekili şunu diyor ’biz Trabzon’a hızlı tren getireceğiz’ El insaf. Demiryolunun daha ne olduğu belirsiz sen insanları aldatma ve oy alma noktasında bir takım içi boş söylemlerde bulunuyorsunuz. AK Parti milletvekilleri mecliste kukla gibi otururlar. Ellerini kaldırırlar niye oy verdiklerini bilmezler. Örnek olarak onların 'evet' vermiş olduğu bir öneriye biz de 'evet' verdik bakalım ne yapacaklar diye. Bizim ellerimizi havada gördükleri anda kendi vermiş oldukları oylara bile 'hayır' dediler."

"TRABZON GÖÇ VEREN İLLER ARASINDA 6. SIRADA YER ALIYOR" 
Canalioğlu, Trabzon'un göç veren bir il olduğuna vurgu yaparak "Onun için buraya geliyorlar 'biz onu yaptık, biz bunu yaptık'. Ne yaptınız kardeşim; Trabzon hala göç veren iller arasında 6.’lıktan geriye düşemedi. İşsizlik had safhada. Bekliyorlar ki seçim zamanı bunları yine söyleriz ve oyları alırız. Nasıl olsa biz kömür veriyoruz, kumanya veriyoruz, yeri geliyor para veriyoruz, kiralarını veriyoruz. Biz insanlara iş veririz, Biz insanlara aş veririz. Ancak görüyoruz ki AK Parti hükümeti zamanında Trabzon’da hiçbir yatırım yapılmamıştır. Ancak Trabzon betonlaşma yolunda süratli bir şekilde imara açılmıştır. İnsanları aldatmışlar, kandırmışlar. Ama inanıyorum ki 2014 Mart ayında kandırılan insanlar onlara sandıkta gereken cevabı verecektir" şeklinde konuştu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ise her türlü baskıya rağmen Cumhuriyet'in kutlanmaya devam ettiğini belirterek, ‘’Cumhuriyetimizi ülkemizin dört bir yanında onurla gururla kutlamaya devam ediyoruz. Her türlü baskıya rağmen her türlü engellemeye rağmen bu ülkeye sahip çıkacaklarını herkese gösterdiler. Bugün burada sizlerde o coşkuya devam ediyorsunuz. Onun için hepinizi yürekten kutluyorum" dedi 

Akkaya, içinde bulundukları dönemin çok zor olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: "İçinde bulunduğumuz dönem çok zor bir dönemdir. Hakkını arayan işçi memur, hakkını arayan üniversite öğrencisi önce polis copu ile sonra biber gazıyla, terbiye edilmeye çalışılıyor. Huzur içinde ailesi ile zaman geçiren insanların sayısının azaldığını görüyoruz. Bu ülkede demokrasi isteyenler polis şiddeti ile adeta yok edilmek isteniyor. İçinde Türk ifadesi geçtiği için andımız yasaklanıyor. Yani Türk kimliği elimizden alınmaya çalışılıyor. Cumhuriyetin bütün değerleri iktidarda bulunan AK Parti tarafından ayaklar altına alınmaya çalışılıyor. Ama bütün bu olumsuzluklara rağmen bu ülkenin aydınları sevdalıları direnmeye devam ediyorlar ve direnmeye de devam edecekler.’’ 


4 İLÇENİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI. 
Yapılan konuşmaların ve plaket sunumunun ardından Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan, 4 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Karan, Tonya Belediye Başkan adaylarının Hasan Kalyoncu, Düzköy Belediye Başkan Adayı'nın Abidin Çelik, Beşikdüzü Belediye Başkanı Adayları'nın Ramis Uzun ve Maçka Belediye Başkan Adayıları'nın da Ertuğrul Genç olduğunu açıkladı. 

Gece, mahalli sanatçıların sahne almasıyla son buldu. 

 

 

 

Son Güncelleme: 30.10.2013 12:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com