05 Ağustos 2016 Cuma 10:18
Başbakan, Kılıçdaroğlu'nu Yeniden Yenikapı'ya Davet Etti

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradı. Kılıçdaroğlu'nu, Pazar günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne yeniden davet eden Yıldırım, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz." dedi.

HENÜZ YANIT VERMEDİ
Bu davetle birlikte Kılıçdaroğlu 6. kez Yenikapı'ya davet edilmiş oldu ancak henüz yanıt vermiş değil.

Kılıçdaroğlu, daveti kabul etmek istememe nedenini "Erdoğan'ın dışarıda azalan şahsi itibarının muhalefet liderleri üzerinden bu yolla yükseltilmeye çalışıldığı kuşkumuz var" ifadeleriyle açıklamıştı.

ERDOĞAN DA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU
Oda ve borsa başkanları istişare toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da "Şu ana kadar sayın Bahçeli'nin bu davete icabeti haberini aldık. Sağolsunlar, varolsunlar. Ben aslında sayın Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da şu ana için bir heyete ile katılacaklarını açıkladırlar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı'da olma karını verirler" demişti.

ÖNERİLERİNİZİ DEĞERLENDİRECEĞİZ
Ayrıca Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun kendisine hitaben yazdığı ve Kanun Hükmünde Kararnamelere değindiği mektubu aldığını belirterek, "Mektubunuzu ve önerilerinizi gerekli titizlikle inceleyecek ve değerlendireceğiz." ifadesini kullandı.

Son Güncelleme: 05.08.2016 10:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com