27 Nisan 2016 Çarşamba 16:18
CHP Trabzon Gençlik Kolları'ndan Kahraman'a Tepki

Meryem AKGÜN - TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili açıklamalarına CHP Trabzon Gençlik Kolları tepki göstererek, “İsmail Kahramanın yeminini çiğneyip teklif dahi edilemeyeceğini bildiği halde  “yeni anayasada laiklik olmamalıdır” açıklamalarıyla da beraber cin lambadan çıktı” dedi

Ortahisar Gençlik Kolları Örgütü adına Başkan Serdar Arslan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili açıklamasına tepki göstererek, “Anayasaya göre seçilen Anayasal haklarını sonuna kadar kullanan ancak Türkiye Cumhuriyetinin ve Anayasamızın kalbi olan laikliği ve Türkiye Cumhuriyetinin laik kalmasını istemeyen bir Meclis Başkanının gaflet içindeki açıklamaları üzerine toplandık. Laiklik, dine saygı, devletin bireylerin dinlerini özgürce yaşamasını sağlamasının garantisi olmasının yanında din sömürüsü yapılmaması anlamına gelmektedir. Din ve mezhep hiçbir zaman gündelik politika malzemesi olarak kullanılamaz.  Unutturulmaya çalışılsa da AKP, laiklik karşıtı eylemlerin odağı olarak sicili bozuk bir siyasi partidir” dedi. 

ÜMMET DEĞİL HALKIZ

Başkan Arslan, sözlerini şöyle sürdürerek, “İsmail Kahramanın yeminini çiğneyip teklif dahi edilemeyeceğini bildiği halde  “yeni anayasada laiklik olmamalıdır” açıklamalarıyla da beraber cin lambadan çıktı. “Doksan yıllık reklam arası” “Doksan yıllık enkaz” ve peşi sıra gelen “Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözleri köhnemiş zihniyetin Cumhuriyetle olan sorunlarının en somut örnekleridir. Cumhuriyet bir devrimdir! En büyük kazanımı da laikliktir. Bu haklar savaş meydanlarında kazanıldı yok etmeye de kimsenin gücü yetmez. Size laikliğin olmadığı bir anayasa yapma zevkini yaşatmayacağız. Cumhuriyet halk Partili Gençler olarak Birilerinin kulu değil bu ülkenin yurttaşıyız. Ümmet değil halkız” diye konuştu.

sasa.jpgasas.jpg

Son Güncelleme: 27.04.2016 16:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com