29 Mart 2016 Salı 13:48
Davutoğlu: Hiç Çıkmadığımız Kadar Sokaklara Çıkalım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kaosa, teröre, nefrete ve şiddete izin vermeyeceğiz. Bu mücadele 78 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Moral ve motivasyonumuz için hiç çıkmadığımız kadar sokaklara çıkalım" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Kaos ve kriz bekleyenler seslenen Davutoğlu, buna asla izin vermeyeceklerini söyledi. Davutoğlu, "Terör örgütlerinin maskesi düşmüştür. Omurgamıza ateş edebilirler ama zihnimizi asla işgal edemezler. Hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Huzurumuzu, refahımızı bozamayacaklar" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Kaosa, teröre, nefrete ve şiddete izin vermeyeceğiz. Bu mücadele 78 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Moral ve motivasyonumuz için hiç çıkmadığımız kadar sokaklara çıkalım. Bu sokaklar bu diyar bizim."

"Bu insanlar bizim, hiç gitmediğimiz kadar esnafımızın yanına gidelim. Alışveriş yapmayacaksak bile gördüğümüz her esnafa selam verelim. Hiç sormadığımız kadar komşularımızın halini hatırını soralım."

"Terör olaylarına inat, bizi sokaktan koparmak isteyenlere inat hep beraber yola çıkalım. Sakın ola ki evlerimize, kendi mahallelerimize kapanmayalım. Biz terörü kudret gücümüzle Allah'ın izniyle yeneceğiz. Herkesi selamlaşma seferberliğine davet ediyorum."

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Davutoğlu, ana muhalefet liderinin, terör örgütlerine laf söylemeden iktidarı yıpratmaya çalıştığını söyledi. Davutoğlu, "Bunun muhalefetle alakası. CHP, sadece iktidara değil Türkiye'ye muhalefet yapıyor. CHP'ye oy vermiş vatandaşlarımız da partilerinin bu hale düşmesinden rahatsızdırlar" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, yeni CHP diyerek geldiği parti başkanlığında eski CHP'nin bile gerisine düşmüştür. CHP siyasi söylemini bile paralel yapıdan alıyor. HDP terör örgütünün sözcülüğünü yapıyor. Dokunulmazlık terör yandaşlığının kılıfı olamaz."

"HDP KENDİSİNİ TERÖRE HİPOTEK ETMİŞ BİR PARTİDİR"

Davutoğlu, "HDP kendisini teröre ipotek etmiş bir partidir. Millet iradesinin terör baronları iradesi altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Hiç kimse bu milletin Meclisinde belli sıfatları kullanarak, siyaset yapıyor görüntüsü altında, çoluk çocuk demeden bu milletin canına kasteden bir terör örgütünün sözcülüğünü yapamaz, yapamayacaktır." Açıklamasında bulundu.

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com