08 Nisan 2016 Cuma 18:40
Demeli Mutlu! Birinci Sessiz

Değişim hareketine destek vermesi nedeniyle Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından görevden alınan MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli, çatışmalı sürecin artık son bulmasını istediğini söyledi. 
 

Süreç Artık Son Bulsun, MHP’yi Artık Yormayalım
Mahkemenin ‘olağanüstü kurultay toplansın’ kararını değerlendiren Demeli, “Bu karar ülkücü iradeye ve bu davaya işini, aşını, ömrünü koyarak hizmet edenlerin tasarruf ettiği bir sonuç oldu. İnşallah camiamıza ve ülkücü iradeye hayırlı olacaktır” şeklinde konuştu. “Yapılacak kongrenin milliyetçi harekete ve camiamıza uygun ve bize yakışır şekilde gerçekleşmesi için bizlere bundan sonra çok daha fazla görev düşüyor. Genel Merkezimiz inşallah bundan sonra hassas davranır, ilk başta yaptığı hatayı tekrarlamaz ve kongre süreci mahkemelere taşınmadan gerçekleşir” diye belirten Demeli, “Bu sürecin artık bitmesini istiyorum. MHP’yi artık bu konuda yormayalım. Çünkü bu partimize zarar veriyor ve kimsenin MHP’ye zarar vermek gibi bir lüksü olamaz. Kongreye gidilsin, delegelerin tercihiyle genel başkanımız seçilsin ve bizler de itaatkar olalım. Yeter ki kongre gerçekleşsin” dedi. 

Genel Merkezimize Göre Hareket Edeceğiz
Mahkeme kararı sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’a başvurularak yürütmenin durdurulması isteneceğini belirtirken, öte yandan Trabzon MHP teşkilatında sessizlik hakim. 

Konu hakkında görüştüğümüz MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci, Genel Merkez’in açıklamaları doğrultusunda hareket edeceklerini belirtirken, mahkeme kararına ilişkin yorumda bulunmadı. 

(İlkhaber / Selay SAYKAL)

Son Güncelleme: 08.04.2016 19:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com