07 Eylül 2016 Çarşamba 12:46
Erdoğan’ın Yoldaşı, Süleyman Soylu’dur!

Meryem AKGÜN

Bu yüzden Süleyman Soylu İç İşleri Bakanı gibi önemli bir görevi getirilmiştir. Çünkü bu konuda Recep Tayyip Erdoğan’a yardımcı olacak tek isim Sayın Süleyman Soylu’dur” dedi

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde hem Trabzon gündemine hem de ulusal gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ve partililerin eşlik ettiği toplantıda Pekşen, FETÖ’ye ilişkin, “Türkiye’nin siyasetinde Trabzon’un önemi büyük ve tarihten günümüze bu önem hep olmuştur. Ak Parti döneminde ise Trabzon haksızlığa uğramıştır. Şimdi Sayın Süleyman Soylu’nun İç İşleri Bakanlığı görevine getirilmesini önemsiyorum ve inanıyorum ki Trabzon çok daha iyi bir noktaya gelecek. Değinmek istediğim asıl önemli konu ise FETÖ’ dur. Bugüne kadar şahsi tartışmaların içine girmedim. Trabzon’dan Türkiye’nin gündemine manşet olacak Bank Asya’nın yöneticilerinin Halk Bankasına üst düzey yönetici olarak geçip de FETÖ soruşturması kapsamında hiçbir işlem yapılmadığını görüyorum. Ama hesap açmış, kredi çekmiş vatandaşlar şuan içerde. Cemaat fırsatını bulduğunda iktidarı bir kaşık suda boğacak. Tabloya baktığımda cemaati 1-0 önde görüyorum. Ceza sistemi kim FETÖ’cudur diye bakmaz kim suçludur diye bakar” dedi.

 

MÜCADELEDE SARAL, PEKŞEN VE AK

Pekşen, önemli iddialarda bulunrak, “Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Mehmet Ali Gökçek, Murat Oktay, Erdal Erden, Mustafa Aydın, Ömer Faruk Şener, Salim Köse bu isimler Bank Asya’dan Halkbank’asına yönetici olarak transfer olan isimler. Bu kadrolar değişmedikçe, Yusuf Şevki Hakyemez gibi isimler Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildikçe FETÖ’yle mücadele edilemez. 1996 yılından bu yana FETÖ ile mücadele de en önde Trabzon’dur ve mücadeleyi veren Cevdet Saral, Haluk Pekşen ve Osman Ak’tır. Cemaatle mücadelede Recep Tayyip Erdoğan tek başınadır. Onun dışında cemaatle mücadelede kimsede istek ve şevk göremiyorum. Bu yüzden Süleyman Soylu İç İşleri gibi önemli bir görevi getirilmiştir. Çünkü bu konuda Recep Tayyip Erdoğan’a yardımcı olacak tek isim Sayın Süleyman Soylu’dur” diye konuştu.

 

 

Son Güncelleme: 07.09.2016 12:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com