25 Mayıs 2016 Çarşamba 10:54
Gümrükçüoğlu'ndan 65. Hükümet'in Kurulmasına İlişkin Açıklama

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yeni açıklanan Bakanlar Kurulunda Trabzon milletvekilleri Süleyman Soylu'nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına,  Berat Albayrak'ın da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına devam edecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin, kalkınma sürecini arttırarak devam ettireceğini belirtti.

Aziz milletin 2002 yılında büyük bir değişime imza attığını vurgulayan Gümrükçüoğlu, şöyle devam etti:

"Milletin başlattığı bu değişim, ülkemizin her alanda büyük bir kalkınma göstermesini sağlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, 2002 yılından itibaren ülkemizi yöneten kadrolar üst düzeyde hizmette bulunmuş, 'yapılamaz' denilenler yapılmış, 'imkansız' denilenler başarılmıştır. Bu süreçte Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na yaptığı hizmetlerden ötürü şükranlarımızı arz ediyoruz."

Gümrükçüoğlu, bakanlık görevlerinde Türkiye'ye çok büyük hizmetleri olan Yıldırım'ın, Başbakanlık görevinde de hizmetine devam edeceğine değinerek, şunları kaydetti:

"65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetimiz ülkemize, milletimize ve tüm mazlum milletlere çok önemli hizmetlerde bulunacaktır. Yeni açıklanan Bakanlar Kurulunda Trabzon Milletvekili Sayın Süleyman Soylu'nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, şehrimizin evladı Sayın Berat Albayrak'ın da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına devam edecek olmasını şehrimiz adına büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Bu vesile ile Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve değerli Bakanlar Kurulu üyelerini bir kez daha kutluyor ve görevlerinde üstün başarılar diliyorum."

Son Güncelleme: 25.05.2016 10:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com