23 Mart 2016 Çarşamba 11:31
Hasan Karal Bekaroğlu’nu Topa Tuttu

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun, Rize’de bir lokantada basın toplantısı düzenlenmesinin AK Partili yöneticiler tarafından engellendiği, Rize Havaalanı’nın yatırım programına alınmadığı ve ÇAYKUR ’un özelleştirilmek istendiği yönündeki iddialarını yanıtladı.
 

Karal, Rize Basın Merkezi’nde düzenlediği toplantıda, “Rize Havaalanı’nın 2016 yılında ihaleye çıkması için şu an önümüzde herhangi bir engel bulunmuyor. Bugünlerde Yüksek Planlama Kurulu kararı ile fiilen start verilecek. Birileri ‘Keşke bu yatırımlar yapılmasa, bu yatırımların önüne bir engel çıksa da muhalefet edebilmek için imkan yakalasak’ diye dua ediyor” dedi.

“Rize’de yapılacak havalimanının dünyada eşi benzeri yok. Dünyada inşa edilen en pahalı havalimanı olacak” diyen Karal, “Yaklaşık 750 milyon TL bir kaynak buraya aktarılacak. Bölgeye devasa bir yatırımın kazandırılması muhalefet partilere ne gibi bir zararı dokunabilir? Bu projeye destek vermeleri lazım. Bu havalimanını kullanacak olanlar sadece AK Partililer değil. Bu eleştirileri yapan zat bunu ifade ederken iftira atmaktan da kaçınmıyor. Sözde Rize’de bir lokantada yemek yemesini biz engellemişiz. O lokantacıya hangi siyasetçi telefon açmışsa, bu siyasetçi o ismi açıklamalıdır. Bu kadar seviyesiz ve çapsız bir politika olmaz. Buna resmen seviyesizlik ve çapsızlık denir. Bütün AK Parti camiasını töhmet altında bırakmıştır. O siyasetçi, o lokantaya hangi AK Partili telefon açmışsa bunu açıklamak zorundadır. Yoksa kendisini müfteri ilan ediyorum” ifadelerini kullandı. Karal ayrıca henüz ortada bir çay kanunu taslağı bulunmadığını, böyle bir taslağın Meclis’e ulaşmadığını, Bekaroğlu’nun açıklamalarının gerçek dışı ve iftira olduğunu vurgulayıp, ÇAYKUR ’un özelleştirilmeyeceğini ifade etti. Karal, HDP’li vekillerle ilgili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik fezlekelerin Meclis’e gelmesi halinde üzerlerine düşeni yapacaklarını da açıklayarak, “Bu terör eylemlerine fiilen destek veren milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, milletvekili sıfatı ile bulunmalarını ben doğru bulmuyorum. Bu eylemlere destek verenler ile aynı çatı altında bulunmaktan da hicap duyuyorum. Milletimizin arzuları istikametinde parmak kaldıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın“ diye konuştu.

Son Güncelleme: 23.03.2016 11:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com