06 Ağustos 2016 Cumartesi 15:46
Haydar Revi'den Hem Teşekkür Hem Davet

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Medya Tanıtım Başkanı Arzu Yalçınalp ile birlikte Karadeniz'de İlkhaber Gazetesi'ni ziyaret etti. 15 Temmuz gecesi sokağa dökülerek darbecileri püskürten millet başta olmak üzere darbeye karşı net tavır gösteren basın kuruluşlarına teşekkür eden Revi, “Milletçe el ele vererek üniforma giymiş teröristlerin milli iradeye düzenledikleri saldırıyı bertaraf ettik” dedi. Revi özetle şunları söyledi: o gece 12 eylül’ü hatırladım “Bu girişimde bulunanların askeriyeyle alakası yoktur. Bunlar asker elbisesi giymiş teröristtir. Gözleri dönmüştü. O gece darbe girişimini haber alınca evden parti binasına hareket ettim. Yol boyunca daha önce yaşadığım 12 Eylül darbesi geçti gözümün önünden. Parti il binasına gittikten sonra ne yapacağımızı düşündük. Milletvekillerimiz geldi, kriz masası oluşturduk. Partinin balkonuna çıktığımda gördüklerime şaşırdım. O kadar kısa sürede binlerce insan toplanmıştı? Türkiye’de en kısa sürede koordine olup, sokağa çıkan iller arasındayız. Başta milletimiz olmak üzere tüm vekillerimize, siyasi partilerimize, derneklere, sivil toplum kuruluşlarına, emniyet güçlerine ve kıymetli basınımıza bu süreçte birlik beraberlik oldukları için teşekkür ediyorum. ” pazar günü meydan’da buluşalım “Günlerdir demokrasi nöbetindeyiz. 7 Ağustos Pazar günü İstanbul’da Yenikapı’da yapılacak olan mitingle eş zamanlı 81 ilde de ‘Demokrasi Mitingi’ yapılacak. O gün saat 17:00’da Atatürk Alanı’nda hemşehrilerimizle buluşacağız. Tüm sivil toplum kuruluşları, dernekler, siyasi partiler herkes orada olacak. Siyasi görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı bu mitinge davet ediyoruz. Günlerdir yaptığımız gibi o gün de ellerimizde bayraklarla Meydan’ı gelincik tarlasına çevirelim.

123-009.jpg

14 AĞUSTOS EFSANESİ
“Sosyal medya üzerinde 14 Ağustos’ta bir şeyler olacağı şeklinde paylaşımlar var fakat tekrardan bir hareketlenme yapamazlar. Ancak halkı bölme gibi eğilimler de bulunabilirler. Her türlü tedbiri almak ve milletçe uyanık olmak zorundayız. Tarihin en büyük hainliğini yapanlar yeni planlar içinde olabilirler. Korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. ”

17-25 ARALIK VE BAYRAKTAR
“Birçok sınavda, atamalarda hileler yapılmış. İnsanların haklarının iade edilmesi çok zor işler ama mümkün olduğu kadarıyla yapılacaktır. Eski bakanımız Erdoğan Bayraktar da iade-i itibarı verilmesi gereken isimlerden. 17-25 Aralık olayları neticesinde TBMM’de yapılan oylamada zaten Erdoğan Bey aklanmıştı. Gereken yapılacaktır diye düşünüyorum. Şuan için ‘Biz hata yapmışız demekten’ başka bir şey yok. Çok ciddi bir mağduriyet var. Yeni bir hamle yapılması gerekiyor.”

PARTİ İÇİNDE OPERASYON VAR
“FETÖ’ye yönelik parti içi operasyon söz konusu. Bizden bir çalışma istendi ama detaylı bir çalışma yapmadık. Biz bu yönetimi oluştururken zaten dikkatli çalışmıştık. Teşkilat üyelerimiz, belediye başkanlarımız herkes gözden geçiriliyor. Yönetimimizde ciddi bir sorun gözükmüyor. Şüpheli bir durum varsa ilgilenilecek.”

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 06.08.2016 16:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com