10 Temmuz 2017 Pazartesi 16:25
HDP'den Erdoğan'a suç duyurusu

HDP MYK toplantısından sonra konuşan HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi, Baydemir ayrıca tazminat davası açacaklarını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamburg'da düzenlenen G-20 zirvesinde konuşmuş, elahattin Demirtaş'la ilgili bir soru üzerine de "Söylediğiniz kişi bir teröristtir" ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan'ın bu ifadesine HDP, Demirtaş ve Kılıçdaroğlu'dan eleştiri gelmişti.

HDP Sözcüsü Osman Baydemir ise bugün, bu ifadeyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Baydemir manevi tazminat davası açacaklarını da ve bu konuyu AİHM'e taşıyacaklarını da ifade etti.

"BENİM İÇİN ENDİŞELENME LÜTFEN"
Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın bu sözler üzerine verdiği yanıt, HDP'nin resmi sitesinde yayınlandı.

Demirtaş mektubunda şu ifadeleri kullandı:
Öncelikle, şahsımda milyonların iradesine yaptığın hakareti aynen iade ederim. Fakat başka bir açıdan da bu itirafın nedeniyle 'teşekkür etmek' istiyorum.

Bizimle ilgili yargı adı altında yürütülen sürecin yargı ile alakası olmadığını, kararın bizzat tarafından verildiğinin ispat külfetinden kurtardın bizi.

Dört duvar arasında olmama rağmen; panik halinde bana haksızca saldırıyor olman mertlikten uzak bir tutumdur. Bilmeni isterim ki; Allah'tan başka kimseden korkum yoktur. Ne senden ne de emrindeki zulüm uygulayıcılarından merhamet dilenmek gibi bir ucuzluğa düşmeyeceğim. Ömrümün geri kalanını hapiste geçireceğimi bilsem de onursuzluğu ve teslimiyeti asla kabul etmeyeceğim.

F Tipi bir hücrede olsam da vicdanım rahat, korkusuz ve mutlu olduğumu bilmeni isterim. Bu yüzden benim için 'endişelenme lütfen'.

Anahtar Kelimeler:
HdpErdoğanSuç Duyurusu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com