14 Nisan 2016 Perşembe 10:15
Koray Aydın:

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin, MHP'de olağanüstü kurultay için vize vermesiyle beraber dün de Koray Aydın, Meral Akşener ve Sinan Oğan, kurultay sürecini ortak şekilde götüreceklerini açıkladı. Genel Başkan adayı ve Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın, mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşmesi beklenen kurultay sürecini şu şekilde anlattı: “MHP’de sürdürülmekte olan olağanüstü kongre süreci, aslında Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların yarattığı bir sonuçtur. Türkiye tarihinin en kötü yönetimiyle karşı karşıyayız ve ülkemizde hiçbir şey iyi gitmiyor. Bu kadar kötü yönetenler de ne yazık ki en çok oyu alıyor. Bu çarpıklığın düzeltilmesi için tabandan ve Türk milletinden gelen korkunç bir baskı var. MHP delegasyonu bu baskı karşısında kanundan gelen hakkını kullanarak, gelecekte belki de demokrasi tarihine geçebilecek önemli bir adım attı. Mahkeme de vermesi gereken kararı verdi. Çağrı heyetinin kongreyi yapmak için Genel Merkezimizin Yargıtay’a yapacağı itirazı beklemek gibi bir mecburiyeti yok. Nitekim MHP Genel Merkezi’nin hükmün ertelenmesi yönündeki talebi mahkeme hakimliğinden reddedildi. Kurultayda yeni genel başkan seçildiğinde ise, MHP Genel Merkezi’nin Yargıtay’a yaptığı başvurunun hiçbir anlamı kalmaz. Yaptıkları başvuru kabul edilirse farklı bir hukuki süreç başlar.”

MAHKEMEYE BASKI YAPILDI
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Ülkücü Gelecek ve İktidar İçin Büyük Ankara Buluşması’nda yeni yönetimle birlikte hayata geçirmeyi hedeflediği projelerini açıklayan Aydın, “Şahsım olarak MHP tabanından destek alarak bu yola çıktım. Tabanımızın hislerine tercüman oluyoruz. Yaptığımız işten eminiz, Türkiye’nin bu şartlarında çok doğru bir adım attığımızı düşünüyorum” diye konuştu. Aydın, mahkeme aşamasında yetkili hakime hem iktidar kanadının, hem de MHP Genel Merkezi’nin aracılar vasıtasıyla baskı yaptığı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, şunları söyledi: “Elimizde somut bir belge olmasa da bu konuda yoğun biçimde duyumlar alıyorduk. Eğer böyle bir baskı yapıldıysa ve hakime hanım buna direndiyse, kendisini hukuk adına tebrik etmek lazım.”
 

DELEGASYONUN YÜZDE 90’I BENİ DESTEKLER
Olağanüstü kurultayda Genel Merkez delegasyonundan destek alacağından emin olduğunu dile getiren Aydın, “Sayın Bahçeli aday olursa durum farklı olabilir fakat olmazsa Genel Merkez delegasyonunun yüzde 90’ı benimle beraber olur. Partimizin geleneğini ve geçmişini temsil ediyorum. Davamla köklü ve derin bağlarım, neredeyse 40 senedir beraber çalıştığım insanlar var. Birlikte mücadele etmenin getirdiği birtakım avantajların lehime tecelli edeceğini düşünüyorum. Şu anki işaretler de bunun gerçekleşeceğini gösteriyor. Siyasi risk alıyor, bedel ödemeye hazırlanıyor ve Türkiye’nin geleceği adına bunu yapıyoruz” diye konuştu. MHP Genel Merkezi’nin teşkilat kapatmaları ve tasfiyelerine rağmen kongre isteyenlerin çelikten irade ortaya koyduğunu ve fire vermediğini kaydeden Aydın, “Bu irade daha da güçleniyor. Bunu bir grizu olarak düşünebiliriz. Genel Merkez’in bunu dikkate alması lazım, yoksa patlar” ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİKLİK OY PATLAMASI YARATIR
Kurultayla beraber MHP’de değişiklik olması halinde, iktidarın rotasına kilitlenecek bir yapılanma içerisine gireceklerini dile getiren Aydın, “MHP’de yapılacak bir değişiklik MHP’de oy patlaması yaratır. AKP’ye kerhen oy veren bir kitle var ve değişim olduğunda bunların hepsi MHP’de toplanır” diyerek iddialı konuştu. MHP’deki değişimin herkesin ilgi alanına girdiğini ve her kesimden insanın bunu konuştuğunu aktaran Aydın, seçilecek yeni genel başkanın işinin bir sonraki seçimde daha kolay olacağını ifade etti. Aydın, “Şu an oluşan şartlar MHP’ye yeni genel başkan olacak kişinin önüne büyük imkânlar ve tarihi fırsatlar sunuyor. Bazen şartlar pek çok şeyi değiştirir. Seçilecek yeni genel başkan, şu anki şartlarda partiyi toparlar, önüne iktidar hedefi koyar, yeni bir vizyonla Türk milletinin karşısına çıkarsa, hemen karşılığını bulur. O bakımdan olabilecek değişikliğin Türk siyasi hayatında büyük değişikliklere imkân vereceğini düşünüyorum” sözleriyle açıklamalarını tamamladı.

(İlkhaber / Selay SAYKAL)

Son Güncelleme: 14.04.2016 10:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com